Naga MarketsUkraina przygotowuje projekt ustawy mającej na celu legalizację kryptowalut. Tak wynika z posta na Facebooku opublikowanego przez posła Aleksieja Muszaka w ostatni wtorek. We wpisie Muszak zamieścił kopię zarysu dokumentu. Zachęcił czytelników do skomentowania zasad zaproponowanych dla rynku kryptowalutowego.

„Staramy się jak najlepiej, żeby stworzyć warunki dla cyfrowych tokenów i kryptowalut na Ukrainie. Jest to skutek wielu spotkań i pracy mnóstwa osób. Zostało jeszcze wiele niuansów do dopracowania. Wersja finalna ustawy powinna być gotowa w ciągu dwóch tygodni. Proszę o komentarze i wnioski. Przemyślenia praktyków na rynku kryptowalut będą szczególnie cenione” – możemy przeczytać na profilu Muszaka.

Z opublikowanego projektu ustawy wynika, że ma ona stworzyć „darmowy i transparentny” rynek cyfrowych aktywów na Ukrainie. Zostaną zawarte zasady przechowywania, wykorzystywania i wymiany kryptowalut, cyfrowych tokenów oraz kontraktów smart na poziomie korporacyjnym i indywidualnym. Proponowane są regulacje zapobiegające praniu pieniędzy, finansowaniu terroryzmu oraz innych działań przestępczych.

Od czasu publikacji, dokument cieszy się olbrzymią popularnością. Ukraińscy inwestorzy kryptowalutowi opublikowali mnóstwo komentarzy. Pojawił się pomysł o regulowaniu ICO w inny sposób niż resztę cyfrowych aktywów. Inwestorzy obawiają się, że liczba oszustw związanych z ICO może rzucić cień na reputację kryptowalut jako całości, stąd pomysł rozdzielenia tych kwestii. Ukraina już od jakiegoś czasu pracuje nad tym, jak poradzić sobie z cyfrową rewolucją.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here