Naga MarketsCzłonek Centralnej Komisji Wyborczej na Ukrainie bada wykorzystanie technologii Blockchain w wyborach. Byłby to kolejny przykład wykorzystania sieci bloków w polityce.


Oleksandr Stelmakh, pracujący dla Centralnej Komisji Wyborczej na Ukrainie, skomentował swoje działania za pośrednictwem Facebooka. Testy rozpoczęły się w lipcu, kiedy Stelmach zachęcał swoich znajomych na social media do wzięcia udziału w próbnym głosowaniu, które zostało zorganizowane we współpracy z lokalną grupą NEM Foundation, wykorzystując platformę Blockchain kryptowaluty NEM.

– Jedną z podstawowych przydatnych właściwości łańcucha bloków jest niemożność wprowadzania zmian w zapisanych informacjach… Są to właściwości [technologii], które staraliśmy się wykorzystać do wprowadzania danych o lokalnych sesjach głosowania – napisał Stelmakh.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Podkreśla też współprace z NEM:

“Należy zauważyć, że eksperyment odbył się w środowisku testowym Blockchain NEM i do transakcji użyto testowych monety, które zostały przekazane przedstawicielowi fundacji NEM na Ukrainie, Antonowi Bosenko.”

Koszty

Stelmakh napisał też, że na podstawie wyników testów, można wyliczyć koszt przedsięwzięcia. Całość kosztowałaby około 1,227 $ za umieszczenie jednego węzła (użyto ich 28), co według niego jest niską ceną za wdrożenie takiej technologii.

Stelmakh przypomniał jednak swoim followersom, że okres próbny dla eksperymentu wciąż trwa.

Wdrożenie Blockchain do systemów wyborczych mogłoby zniwelować wszelkie problemy z liczeniem głosów wyborczych i ogłaszaniem wyników. Blockchain mógłby również służyć jako zaawansowane narzędzie do głosowania dla akcjonariuszy spółek głosujących w sprawach korporacyjnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here