Naga MarketsJak wynika z opublikowanego w dniu wczorajszym oświadczenia, Ukraińska Krajowa Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SSMCS) rozważy uznanie walut kryptograficznych za instrumenty finansowe. Szef komisji, Timur Khromaev, wygłosił w dniu wczorajszym oświadczenie na Facebooku, w którym pochwalił się wnioskami po konferencji IOSCO, gdzie rozmawiano o kryptografii i ICO.


Według Khromaeva, branża krypto aktywnie rozwija się w ciągu ostatnich trzech lat, sprawiając, że rynek kryptograficzny stał się “integralną częścią stosunków gospodarczych i finansowych”. Komisarz SSMCS podkreślił konieczność prawnego uznania kryptowalut i dostosowania prawnego oraz nadania odpowiednich standardów regulowanych przez organy nadzoru finansowego.

Khromaev sugeruje, że zasoby i operacje kryptograficzne powinny być rozważane w ramach istniejących ram prawnych na podstawie zasad leżących u podstaw tych aktywów, a nie ich formy, tj. papierowej lub cyfrowej. Dodał, że nowe przepisy powinny uwzględniać dynamiczny rozwój tej branży. Dodał on również, że nowe zasady i przepisy dotyczące kryptowalut zostaną zdefiniowane na poziomie ustawodawstwa krajowego ponieważ “jest jeszcze daleko od międzynarodowych standardów”.

Сьогодні на конференції #IOSCO говоримо про криптовалюти та ІСО і декілько висновків вже формулюються: 1. Крипто…

Publiée par Timur Khromaev sur mardi 8 mai 2018

Ukraina przyjęła niepewne stanowisko w sprawie kryptokurut, w szczególności w stosunku do Narodowego Banku Ukrainy (NBU). W sierpniu 2017 r. NBU wydał oświadczenie o kryptografii, w którym stwierdził, że w kraju nie można emitować ani używać jako formy płatności żadnej innej waluty lub waluty zastępczej poza walutą krajową. W styczniu 2018 r. NBU ogłosił natomiast, że rozważa wprowadzenie cyfrowej wersji swojej waluty krajowej, hrywny.

Wszyscy w tej wiosce mają już kryptowaluty

W tym miejscy warto również przypomnieć o inicjatywie przewodniczącego rady wiejskiej, w małej wiosce na Ukrainie, dzięki któremu wszyscy mieszkańcy (tej wsi) są obecnie właścicielami kryptowalut.

Jak informowaliśmy już wczoraj, mieszkańcy ukraińskiej wioski Elizavetovka w obwodzie dniepropetrowskim są teraz właścicielami kryptowalut. Co prawda na razie kryptowaluty mieszkańców wsi pozostają pod opieką sołtysa, ale zapewnił on ich, że mogą wypłacić swoje coiny, kiedy tylko zechcą. Mimo to mieszkańcom nie spieszno do tego “ponieważ nadal nie rozumieją ani zasady kryptowalut, ani korzyści z nich płynących.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGBPUSD – w która stronę po wyjściu z Inside Bara?
Następny artykułWinklevoss do Billa Gatesa: “Postaw kasę, skoro jesteś taki wygadany”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here