Naga MarketsFlaga ukrainaUkraina: Ministerstwo Transformacji Cyfrowej podpisało memorandum o współpracy z białoruską giełdą kryptowalut Currency.com.

Chociaż ukraińskie Ministerstwo Transformacji Cyfrowej powstało dopiero w sierpniu tego roku, bardzo aktywnie działa w dziedzinie m.in. kryptowalut. Na przykład niedawno rozpoczęło współpracować z Binance. Dwa podmioty mają ponoć pracować nad nowymi regulacjami dot. cyfrowych walut. Ministerstwo szuka jednak także inspiracji w sąsiadujących państwach.

Ukraina łączy siły z krypto-giełdą

W środę portal internetowy ukraińskiego rządu poinformował, że Ministerstwo Transformacji Cyfrowej rozpoczyna współpracę z giełdą kryptowalut Currency.com, białoruską firmą, która jest podobno pierwszą tego typu regulowaną platformą w regionie Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP), która zapewnia wsparcie dla kryptowalut, fiatów i stokenizowanych aktywów. Ukraina jest również częścią WNP.

Współpraca między ukraińskim rządem a białoruską giełdą kryptowalut dotyczyć będzie ponoć tworzenia stosownych przepisów, w tym regulujących aktywa kryptowalutowe. Ukraina chce wykorzystać białoruskie doświadczenia w zarządzaniu przestrzenią technologii blockchain pod kątem prawnym.

Alexander Bornyakov, wiceminister transformacji cyfrowej, skomentował nową współpracę:

“Im więcej analizujemy doświadczenia tego kraju [Białorusi], tym głębiej rozumiemy, ile pracy tam wykonano i jakie wyniki to przyniosło. Z przyjemnością współpracujemy z zespołem Currency.com nad opracowaniem ukraińskiego ustawodawstwa.”

Białoruś korzysta z potencjału kryptowalut i blockchaina

Już dwa lata temu media pisały, że Białoruś zamierza zapewnić pewne zachęty prawne i ulgi podatkowe dla osób chcących handlować kryptowalutami. Rząd chciał zwolnić takie inwestycje od podatku od dochodu na okres do 2023 r. Nie jest jasne, czy to podejście zostanie przyjęte teraz też przez Ukrainę.

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko powiedział wtedy:

“Białoruś stanie się pierwszym rządem na świecie, który otworzy szerokie możliwości wykorzystania technologii blockchain. Mamy wszelkie szanse, aby stać się regionalnym centrum w tej dziedzinie.”

Sądząc po białoruskim stanowisku w sprawie kryptowalut, są duże szanse, że ukraińskie przepisy też będą przyjazne dla blockchaina.

Inną kwestię stanowi zaś to, czy Białoruś po dwóch latach od wprowadzenia prawa, stała się blockchainowym centrum w tej części kontynentu. Odpowiedź jest raczej negatywna…Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here