Po wenezuelskim Petro przyjdzie czas na ukraińską, państwową kryptowalutę? Ukraińska rada bezpieczeństwa poinformowała, że stworzyła grupę zadaniową mającą na celu przygotowanie projektu ustawy regulującego rynek kryptowaluty. Coraz głośniej mówi się również o możliwości utworzenia własnego tokenu.


„Kryptowaluty nie mogą umknąć uwadze rządu”

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Ołeksandr Turczynow, jest zdania, że Ukraina potrzebuje ram prawnych, które pozwolą uporządkować niekontrolowany obieg kryptowalut: „Biorąc pod uwagę szybki rozwój tego rynku na świecie, problem nie może umknąć uwadze rządu”.

Może Cię zainteresować: Rosja zamierza uregulować kryptowaluty

W skład grupy roboczej wejdą w szczególności przedstawiciele Narodowego Banku Ukrainy, Ministerstwa Finansów, Krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, policji, Państwowej Służby Monitorowania Finansów, służby ds. łączności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ukraina chce własnej kryptowaluty?

W oświadczeniu rady bezpieczeństwa znalazła się również wskazówka sugerująca, że ukraiński rząd rozważa wprowadzenie własnego tokenu cyfrowego: „Bank centralny rozważa zasadność posiadania własnej kryptowaluty”.

Bank centralny Ukrainy potwierdził już swój zamiar ustanowienia ostatecznych ram regulacyjnych dla kryptowalut, co “wypracowałoby wspólne stanowisko w sprawie statusu prawnego Bitcoina i jego regulacji”, czytaliśmy w oświadczeniu instytucji wystosowanym już w 2017 roku.STO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here