Naga Markets



Po wenezuelskim Petro przyjdzie czas na ukraińską, państwową kryptowalutę? Ukraińska rada bezpieczeństwa poinformowała, że stworzyła grupę zadaniową mającą na celu przygotowanie projektu ustawy regulującego rynek kryptowaluty. Coraz głośniej mówi się również o możliwości utworzenia własnego tokenu.


„Kryptowaluty nie mogą umknąć uwadze rządu”

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Ołeksandr Turczynow, jest zdania, że Ukraina potrzebuje ram prawnych, które pozwolą uporządkować niekontrolowany obieg kryptowalut: „Biorąc pod uwagę szybki rozwój tego rynku na świecie, problem nie może umknąć uwadze rządu”.



Może Cię zainteresować: Rosja zamierza uregulować kryptowaluty

W skład grupy roboczej wejdą w szczególności przedstawiciele Narodowego Banku Ukrainy, Ministerstwa Finansów, Krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, policji, Państwowej Służby Monitorowania Finansów, służby ds. łączności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ukraina chce własnej kryptowaluty?

W oświadczeniu rady bezpieczeństwa znalazła się również wskazówka sugerująca, że ukraiński rząd rozważa wprowadzenie własnego tokenu cyfrowego: „Bank centralny rozważa zasadność posiadania własnej kryptowaluty”.

Bank centralny Ukrainy potwierdził już swój zamiar ustanowienia ostatecznych ram regulacyjnych dla kryptowalut, co “wypracowałoby wspólne stanowisko w sprawie statusu prawnego Bitcoina i jego regulacji”, czytaliśmy w oświadczeniu instytucji wystosowanym już w 2017 roku.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here