CMC Markets

Po wenezuelskim Petro przyjdzie czas na ukraińską, państwową kryptowalutę? Ukraińska rada bezpieczeństwa poinformowała, że stworzyła grupę zadaniową mającą na celu przygotowanie projektu ustawy regulującego rynek kryptowaluty. Coraz głośniej mówi się również o możliwości utworzenia własnego tokenu.


„Kryptowaluty nie mogą umknąć uwadze rządu”

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, Ołeksandr Turczynow, jest zdania, że Ukraina potrzebuje ram prawnych, które pozwolą uporządkować niekontrolowany obieg kryptowalut: „Biorąc pod uwagę szybki rozwój tego rynku na świecie, problem nie może umknąć uwadze rządu”.

Może Cię zainteresować: Rosja zamierza uregulować kryptowaluty

W skład grupy roboczej wejdą w szczególności przedstawiciele Narodowego Banku Ukrainy, Ministerstwa Finansów, Krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, policji, Państwowej Służby Monitorowania Finansów, służby ds. łączności.


Spotkaj się z ekspertami kryptowalutowymi w Krakowie, podczas FxCuffs 2018. Zarezerwuj bezpłatną wejściówkę lub kup bilety na konferencję 16-17 marca!

Ukraina chce własnej kryptowaluty?

W oświadczeniu rady bezpieczeństwa znalazła się również wskazówka sugerująca, że ukraiński rząd rozważa wprowadzenie własnego tokenu cyfrowego: „Bank centralny rozważa zasadność posiadania własnej kryptowaluty”.

Bank centralny Ukrainy potwierdził już swój zamiar ustanowienia ostatecznych ram regulacyjnych dla kryptowalut, co “wypracowałoby wspólne stanowisko w sprawie statusu prawnego Bitcoina i jego regulacji”, czytaliśmy w oświadczeniu instytucji wystosowanym już w 2017 roku.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułEFIX: Uwaga na EUR/USD i GBP/USD
Następny artykułFXImperium na liście ostrzeżeń KNF!
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here