Naga Markets

Jeden z właścicieli kont na Coinbase pozwał giełdę kryptowalut, próbując odzyskać 96 000 USD, które, jak twierdzi, zostały mu skradzione. Amerykańska giełda uważa, że nie ponosi odpowiedzialności za straty wynikające z naruszenia bezpieczeństwa. Jak stwierdzono w pozwie, naruszenie bezpieczeństwa jest winą giełdy wirtualnych walut.

Ferguson: Coinbase ponosi odpowiedzialność za nieautoryzowane wypłaty

Jared Ferguson ze Staten Island w stanie Nowy Jork twierdzi, że w maju otrzymał od swojego operatora komórkowego SMS-a z prośbą o zmianę karty SIM, której jeszcze nie wykonał. Kiedy następnego dnia przywrócił obsługę swojego iPhone’a za pomocą nowej karty, Ferguson uważa, że dowiedział się, iż z jego konta Coinbase zniknęły prawie wszystkie oszczędności życia.Ferguson argumentuje, że zgodnie z prawem stanowym i federalnym Coinbase, największa amerykańska giełda kryptowalut, ponosi odpowiedzialność za nieautoryzowane wypłaty. Jednak firma odmówiła mu zwrotu pieniędzy, twierdząc w e-mailu, że zgodnie z pozwem odpowiada za bezpieczeństwo haseł i dwuskładnikowych kodów uwierzytelniających. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, wysyłając kod, zwykle na telefon lub e-mail użytkownika.

Capital.com

Pamiętaj, że ponosisz wyłączną odpowiedzialność za bezpieczeństwo haseł swojej poczty e-mail, kodów 2FA i innych urządzeń – napisał Coinbase do Fergusona, zgodnie ze skargą złożoną w poniedziałek w sądzie federalnym w San Francisco.

Coinbase zrzeka się jakiejkolwiek odpowiedzialności za włamania na konta klientów – stwierdził Ferguson.

Poszkodowany twierdzi, że procedura bezpieczeństwa Coinbase nie zatrzymuje „oszukańczych i nieautoryzowanych transakcji”.

W ostatnich miesiącach Coinbase przeżywa gwałtowny spadek wolumenu obrotu na swojej giełdzie. Zarówno inwestorzy, jak i spekulanci porzucili wirtualne waluty, ponieważ jeden skandal po drugim osłabiał zaufanie do aktywów cyfrowych. Przychody i wolumen obrotu giełdy gwałtownie spadły w 2022 r., a firma odnotowała całoroczną stratę w wysokości 2,63 mld USD.

AVA Trade
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Dyrektor generalny giełdy Coinbase – Brian Armstrong poinformował w poniedziałek (tj. 6 marca br.) o tym, że L2 znana pod nazwą Base prawdopodobnie będzie obejmować zarówno monitorowanie transakcji, jak i środki związane z przeciwdziałaniem praniu brudnych pieniędzy (AML). Choć sieć ta ma obecnie pewne scentralizowane komponenty, w miarę rozwoju ma stawać się coraz bardziej zdecentralizowaną.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułEurodolar testuje barierę 1,066. Czekamy na przemówienie Powella
Następny artykułBenefit Systems w górę o 11%. Spółka pozytywnie zaskoczyła wynikami
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.