Naga MarketsBitcoinMimo, że od powstania pierwszej kryptowaluty minęło już niemal 10 lat, to rynek ten wciąż uważany jest za stosunkowo młody. Jego niezwykle prężny rozwój dostrzec można od niespełna dwóch lat a więc od czasu, kiedy w skutek dynamicznego wzrostu wartości Bitcoina, równie dynamicznie zaczęła wzrastać świadomość społeczeństwa i wiedza na temat tego rynku oraz stającej za nim technologii. Zjawisko to doprowadziło jednak również do znacznie większego zainteresowania kryptowalutami oszustów i złodziei, którzy w zawrotnym tempie wymyślają coraz to nowsze sposoby na przywłaszczenie cudzych środków.


Bitomat w centrum zainteresowania złodziei 

Ponieważ zdaniem wielu osób Bitcoin stworzony został po to, by stać się globalną walutą, która będzie w stanie konkurować bądź być może nawet wyprzeć kiedyś takie jednostki monetarne jak EUR czy USD, potrzebny jest do niego powszechny i nieograniczony dostęp. W tym celu powstały bitomaty a więc bankomaty, za pośrednictwem których możemy kupić bądź sprzedać BTC.

To właśnie jedno z takich urządzeń znalazło się w centrum zainteresowania dwóch złodziei. Wpadli oni bowiem na pomysł, że ukradną bitomat znajdujący się w centrum handlowym w Waszyngtonie. Mimo, że cała akcja była planowania i do ataku doszło kiedy sklepy były już zamknięte, złodzieje nie przewidzieli, że obiekty handlowe są stale monitorowane. Pech chciał, że kamery monitoringu sfilmowały przebieg całego zajścia.

Kradzież wyszła na jaw dopiero po tygodniu

Początkowo nikt nie zwrócił jednak na to uwagi. Mężczyźni zachowywali się normalnie, nie wzbudzali żadnych podejrzeń. Weszli do budynku, zabrali bitomat, włożyli do furgonetki i odjechali jak gdyby nigdy nic. Stojąc i przyglądając się całej akcji z boku można było odnieść wrażenie, że są oni serwisantami, którzy zabierają urządzenie w celu jego konserwacji bądź wymiany. Fakt ten sprawił, że kradzież została zauważona dopiero po tygodniu.

Warto w tym miejscu przypomnieć także, że w czerwcu br., liczba bankomatów BTC na całym świecie przekroczyła 5000 szt. Każdego dnia przybywa ok. 6 nowych urządzeń.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułInwestorzy z niepokojem obserwują słabość polskiego złotego
Następny artykułBlockchain dla dzieci – Mike Satoshi i Izabela Murawska [BuildingBlocks]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here