Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalnyPewien mężczyzna na Tajwanie został aresztowany pod zarzutem wydobycia milionów dolarów w najstarszej kryptowalucie przy użyciu kradzionej energii elektrycznej.

Jak donosi EBC Dongsen News, człowiek o nazwisku Yang jest podejrzany o kradzież energii elektrycznej o wartości przekraczającej 3,25 miliona USD z różnych lokali handlowych. Energia ta posłużyła do wydobycia Bitcoinów oraz Ethereum.

Tajwański przekręt

Yang podejrzewany jest o kradzież zasilania z 17 lokali na Tajwanie. Działał w ten sposób, że najpierw wynajmował kawiarenkę internetową lub sklep z zabawkami, a następnie elektrycy, których zatrudniał przeprojektowywali instalację tak, by kradziona energia elektryczna nie była mierzona, a co za tym idzie, odnotowywana na rachunkach.

Taiwan Power Company, państwowy dostawca energii elektrycznej na Tajwanie, po raz pierwszy odkrył działania Yanga po zauważeniu niezrównoważonego poboru mocy zasilania. Wtedy też wszczęte zostało dochodzenie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W wyniku śledztwa, Yang został wytypowany przez policję jako podejrzany, a następnie aresztowany.  Wang Zhicheng, zastępca szefa czwartej brygady tajnego Biura Śledczego w Tajwanie, oświadczył:
“Grupa zrekrutowanych elektryków, którzy zdołali włamać się do zapieczętowanych liczników, aby dodać prywatne linie do korzystania z energii elektrycznej za darmo, zanim zużycie energii zostanie zmierzone.”

Nie tylko Tajwan

Kradzież prądu do wydobycia kryptowalut nie jest wcale odosobnionym przypadkiem w skali globalnej. W październiku pisaliśmy bowiem o Chińczyku, który z sieci trakcyjnej kradł prąd do zasilenia 50 koparek oraz kilku maszyn do chłodzenia sprzętu.

Z kolei na Ukrainie, kradzieży prądu w miejscu pracy dokonywali pracownicy Wydziału Komunikacji Policji w Równem. Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych tamtejszej policji znaleźli na komendzie sprzęt do wydobycia kryptowalut. Pracownicy kopali  tam waluty nocą przez cztery miesiące.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here