Naga MarketsLogo Orange PolskaNa Orange Polska S.A. została nałożona kara w wysokości 11 milionów złotych. Prezes UKE nałożył ją za niewypełnianie obowiązków związanych z wymianą informacji pomiędzy dostawcami usług przy obsłudze wniosków o przeniesienie numerów w sieciach stacjonarnych. Takie działanie stanowi naruszenie prawa telekomunikacyjnego.


Fragmenty komunikatu Urzędu Komunikacji Elektronicznej

“Przy ocenie dotychczasowej działalności Orange Polska S.A. Prezes UKE wziął pod uwagę, że podmiot był już karany, w tym za naruszenia dotyczące usług regulowanych”

“Naruszenie, którego dopuściła się Orange Polska S.A. ma charakter uporczywy i może stwarzać zagrożenie dla funkcjonowania rynku telekomunikacyjnego”

“Kara w nałożonej wysokości ma na celu skłonić ukaranego do wykonywania w pełni wydanej decyzji oraz do respektowania na przyszłość innych decyzji podejmowanych przez Prezesa UKE” 

Zmiany w systemie PLI CBD

Po wprowadzeniu zmian 2 października 2015 roku, wymieniane komunikaty pomiędzy
dostawcami usług w zakresie obsługi wniosków o przeniesienie numeru w sieciach stacjonarnych muszą odbywać się za pośrednictwem systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD), która jest zarządzana przez Prezesa UKE.

Zgodnie z decyzją Prezesa UKE z dnia 21 grudnia 2015 r., zmieniona została oferta, która dokładnie określa warunki dostępu telekomunikacyjnego. Nakładała ona także na spółkę określone obowiązki w zakresie wysyłania komunikatów do systemu. Jednak do tej pory Orange Polska S.A. nie wywiązała się z nałożonych na nią warunków. Brak reakcji ze strony spółki rodzi poważne konsekwencje, które narażają system PLI CBD na przeciążenia, a nawet nawet na jego zatrzymanie.

Decyzja o nałożeniu kary nie jest jeszcze prawomocna, spółka Orange Polska S.A. może próbować się od niej odwoływać do sądu.

Sytuacja techniczna na wykresie Orange Polska S.A.

Na spółce od dłuższego czasu utrzymuje się tendencja spadkowa, właściwie od początku roku kurs znajduje się w trendzie zniżkującym. Po drodze mieliśmy do czynienia z dwoma wyraźnymi korektami, w tej chwili jest to już trzecia większa korekta wzrostowa. Aktualnie kluczowym poziomem wydaje się okrągły 5 zł za 1 akcję. Jeżeli zobaczymy tutaj sygnał podażowy, to niewątpliwie będzie to dobre miejsce, aby dołączyć do spadków. Z drugiej strony wyjście powyżej powinno otworzyć drogę do większej korekty wzrostowej, a nawet do zmiany trendu na wzrostowy.

Wykres spółki Orange Polska S.A.
Orange Polska S.A. interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here