Naga MarketsWczoraj informowaliśmy o kolejnej karze finansowej nałożonej przez amerykańską Securities and Exchange Commission (SEC) na jedną z firm inwestycyjnych oferujących pośrednictwo w obrocie opcjami binarnymi. Te instrumenty pochodne wciąż budzą liczne kontrowersje zarówno wśród traderów jak i regulatorów.


Oburzonymi czuć się mogą dotychczasowi klienci EZTD Inc., którzy handlowali z pomocą firmy opcjami binarnymi. Ze śledztwa jakie przeprowadzili agenci SEC wynika, że zaledwie 3% wszystkich klientów EZTD faktycznie zarobiło na handlu tymi instrumentami.

Jak informowaliśmy wczoraj, SEC zdecydował się na ukaranie EZTD kwotą 1,7 mln dolarów za szereg naruszeń obowiązujących przepisów. Najpoważniejszym z nich był brak wymaganych zezwoleń na prowadzenie działalności inwestycyjnej w zakresie pośredniczenia w obrocie opcjami binarnymi na terenie Stanów.

Dziś przedstawiciele EZTD ogłosili, że co prawda zawarli ugodę z regulatorem, jednak wystosowali już odpowiednie sprostowanie do ostatnich rewelacji. EZTD Inc. zamknęło dostęp klientom z terenu Stanów Zjednoczonych do swojej platformy już w styczniu 2014 roku. Od trzeciego kwartału 2014 firma nie przyjęła depozytu żadnego nowego klienta na stale mieszkającego w Stanach – czytamy w krótkim ogłoszeniu.

Sama kara dla EZTD wynosi zaledwie 200 000 USD. Zdecydowaną większość wspomnianej wczoraj kwoty 1,7 mln dolarów stanowić ma zwrot niesłusznie – zdaniem SEC – pozyskanych środków w trakcie inwestycji klientów EZTD. Kwota ponad 1,5 mln USD najprawdopodobniej zasili fundusz SEC przeznaczony na walkę z przypadkami łamania amerykańskich przepisów finansowych.

Całą sprawę skomentował również prezes EZTD Inc., Shimon Citron: Cieszymy się, że rozwiązaliśmy ten problem w przyjaznej atmosferze. Zarząd EZTD wciąż zamierza ciężko pracować by zapewnić zysk obecnym i przyszłym akcjonariuszom. Obecnie skupiamy się przede wszystkim na Europie i Japonii, choć zapewniam, że chcemy również być obecni na amerykańskim rynku używając tym razem zaakceptowanych przez regulatorów działań.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJustin Bennett: Garść okazji sprzedażowych na GBP/USD
Następny artykułOpcja na dziś – PUT na USDCHF
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here