Naga MarketsSytuacja na głównych indeksach od ostatnich kilku sesji jest bardzo niejednoznaczna. Mimo to, poziomy, które nakreślałem przed dwoma tygodniami nadal są aktualne. Co więcej – mogą jeszcze dziś wygenerować sygnał sell z interwału H4.

UK100 – H4, Przegląd poziomów

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Brytyjski indeks 100 największych spółek aktualnie znajduje się na wsparciu z poziomu 7588, a układ H4 sugeruje możliwość dalszej obniżki w rejony poziomu 7510. Chcąc rozegrać taki setup założenie zejścia występuje dopiero w momencie wybicia dołka zaznaczonego na poniższym obrazku, czyli poziomu wsparcia cenowego.

UK100 – H4, Potencjalny setup

Setup wyglądać powinien zatem następująco:
Entry: 7577 / 7575
SL: 7610 (~30)
TP1: 7510 (65)
TP2: 7475 (100)
R:R = 2:1 / 3:1 

W przypadku relizacji pierwszej choć części scenariusza poziom zysku do ryzyka mamy mniej więcej na poziomie 2:1, w drugiej zaś 3:1 co stanowi całkiem dobry stosunek mając na względzie zagranie czysto intraday. Oczywiście na względzie musimy mieć dwie rzeczy – pierwszą jest oczywista konsolidacja, co sprawia, że zasięgi dla ewentualnych setupów stają się nieco mniejsze, drugą zaś – że wiele zależy od rynku amerykańskiego, który wchodzi za niespełna 15 minut.
Negacją dla scenariusza spadkowego będzie strzelenie poziomu 7625 zaraz po wejściu rynku amerykańskiego.

Przed nami nie ma dziś istotnych danych rynkowych, dlatego płynność może być w dniu dzisiejszym relatywnie mniejsza, mimo to scenariusz jak najbardziej możliwy do spełnienia. Obserwujemy zatem poziom.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut #WEEKLY, 6 sierpnia
Następny artykułRBA nie zmieni stóp? Prognozy Nomury i TDS
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here