Naga MarketsZa nami najważniejsze odczyty podczas sesji europejskiej dotyczące sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że miesiąc grudzień 2017 r. nie może zostać zaliczony do udanych jeśli chodzi o retail sales.

W ujęciu miesięcznym, brytyjska sprzedaż detaliczna w grudniu 2017 r. skurczyła się o 1,5%. Co prawda prognozy zakładały spadek jednak był on znacznie mniejszy (-0,6%). Optymizmem nie napawa także rewizja poprzedniego odczytu do 1% (wcześniej 1,1%).

Wzrost sprzedaży zauważalny jest natomiast w stosunku rok do roku. Jednakże ankietowani analitycy znacznie przecenili możliwości klientów detalicznych, bowiem 1,4% wzrost nie pokrył się z ich oczekiwaniami na poziomie 3,0%. Dla przypomnienia, wzrost w listopadzie uplasował się na poziomie 1,5% (po rewizji z 1,6%).

Poniżej komplet danych liczbowych (źródło: investing.com):

Reakcja rynku

Mimo słabych danych funt w relacji do dolara zdołał ustanowić nowe maksima w tym wzbijając się ponad poziom środowego szczytu na 1.3942. Jak jednak widać na poniższym wykresie 30-minutowym, cena ponownie znajduje się pod tym oporem.

Diagonalne wsparcie w przypadku nieudanego ataku na opór zapewniać może krótkoterminowa linia trendu biegnąca od dołka z 17-go stycznia. Z kolei w przypadku pokonania 1.3942 otwarta zostanie droga do kluczowego poziomu 1.40.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here