Naga MarketsWedług urzędników zaznajomionych z tematem, oficjele Unii Europejskiej mają zaoferować Wielkiej Brytanii warunkowe przedłużenie Brexitu na tegorocznym szczycie w Brukseli. Dzięki temu premier Theresa May dostałaby kolejną szansę na poddanie umowy ws. Brexitu pod głosowanie. Kurs funta po godzinie 16-tej wrócił pod poziom 1,33.

Na unijnym szczycie w Brukseli miał zostać rozstrzygnięty okres przedłużenia Brexitu, jednak urzędnicy prawdopodobnie wykonają inny krok dając Theresie May ostatnią szansę na zatwierdzenie umowy przez Izbę Gmin.

W przypadku przegłosowania umowy, opóźnienie wyjścia UK z Unii Europejskiej byłoby krótsze. Jeśli wynik byłby niesprzyjający, unijni urzędnicy mogliby rozważyć dłuższy okres opóźnienia. Ostateczna decyzja w tej sprawie podjęta zostanie na kilka dni przed oficjalną datą, która przypada na 29 marca 2019 r.

Premier May zabierze głos w sprawie opóźnienia Brexitu

W gabinecie Theresy May dziś o poranku toczyły się dyskusje odnośnie okresu przedłużenia Brexitu. O tym czy okres ten ma być dłuższy czy krótszy dowiemy się prawdopodobnie po południu, kiedy brytyjska premier przedstawi swoje stanowisko w tej sprawie.

Na temat potencjalnego głosowania wypowiedział się spiker Izby Gmin, John Bercow. Stwierdził on, że premier Theresa May nie może po raz trzeci żądać głosowania w Parlamencie nad tą samą umową, której treść do tej pory była odrzucana. Z kolei sekretarz ds. Brexitu, Steve Barclay powiedział, że kolejne głosowanie w tym tygodniu jest mało prawdopodobne.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal, partnera głównego kongresu InvestCuffs 2019 jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Kurs funta testuje opór na 1,33

Notowania funta szterlinga umacniały się do południa, gdzie kupującym udało się ustanowić maksima ponad oporem przy 1,3300. Większość tych zysków została jednak oddana.

Jeśli kurs GBP/USD utrzyma się pod 1,33 na zamknięciu dnia, pojawi się szansa na ruch spadkowy. Najbliższe istotne wsparcie przy takim scenariuszu stanowić może linia trendu biegnąca od tegorocznych minimów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here