Naga MarketsGrafika przedstawiają atrybuty UKO godzinie 10:30 Office for National Statistics (UK) przedstawił dane z rynku pracy, wśród których największe znaczenie miała liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także wzrost średniego wynagrodzenia z uwzględnieniem premii. Jedynym pozytywnym odczytem okazała się liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.


Dane za sierpień 2019 wskazują, że średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii wzrosło o 3,8% w stosunku do roku poprzedniego, a zatem zawiedzione zostały oczekiwania rynków, które plasowały się na poziomie 4%. Warto przy tym dodać, że poprzedni odczyt (4%) został negatywnie zrewidowany do 3,9%.

Figure 1_ Pay for employees (including bonuses) has grown by 1.9% on the year when adjusted for inflation; pay excluding bonuses has grown by 2.0%

We wrześniu liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 21,1 tys. Jest to liczba wyższa od poprzedniej (16,3 tys., po rewizji z 28,2 tys.). Prognozy zakładały w tym przypadku odczyt na poziomie 26,5 tys.

Stopa bezrobocia (w sierpniu) wzrosła do poziomu 3,9%. Poprzednio wynosiła 3,8% i takie też były prognozy rynkowe dotyczące aktualnego odczytu.

Zmiana zatrudnienia w trzymiesięcznym okresie do sierpnia 2019 zmniejszyła się o 56 tysięcy etatów przy prognozie na poziomie 23 tys. i poprzednim odczycie wielkości 31 tys. Jest to pierwszy od dwóch lat, kiedy zmiana zatrudnienia znalazła się na ujemnym poziomie.

Kurs funta nie zareagował na publikację z rynku pracy

Notowania funta do dolara pokonały w piątek kluczową strefę konfluencji, gdzie opór horyzontalny przy 1,2560 spotkał się z linią trendu spadkowego biegnącą od szczytu z marca br. Wczoraj natomiast strefa ta została przetestowana jako nowe wsparcie, z pozytywnym rezultatem.

Dziś kurs GBP/USD kontynuuje wzrosty i przed godziną 11-tą wydawał się nie zważać na publikację z brytyjskiego rynku pracy. Utrzymanie kontroli na rynku przez byki może w najbliższym czasie zaowocować ponownym testem ubiegłotygodniowych maksimów przy 1,2706. Wsparcie pozostaje natomiast w okolicach 1,2560.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Kurs funta do dolara (GBPUSD) - wykres 4-godzinny - 15 października 2019
Kurs funta do dolara (GBPUSD) – wykres 4-godzinny – 15 października 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here