Naga MarketsDziś o 10:30 Office for National Statistics (ONS) opublikował dane z rynku pracy w Wielkiej Brytanii. Najważniejsze z nich to informacje nt. średniego wynagrodzenia z uwzględnieniem premii, wnioski o zasiłek dla bezrobotnych oraz stopa bezrobocia.

Czerwcowe dane nie dają jednoznacznego wydźwięku odczytu dla funta brytyjskiego. Średnie wynagrodzenie z wyłączeniem premii spadło do 2,7% względem z zeszłego miesiąca, który zrewidowany został do poziomu 2,8%. Średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii również się osunęło z 2,5% do 2,4%. Prognoza zakładała natomiast, że pozostanie na poziomie 2,5%.

Negatywnie zaskoczył odczyt liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Liczba wniosków wzrosła w lipcu o 6,2 tysiąca, co jest lepszym wynikiem niż miesiąc temu (+9 tys.po rewizji w górę) jednak gorszym od prognoz (+3,8 tys.).

Zobacz też: Darmowy webinar dotyczący strategii price action >>

Zmiana zatrudnienia w trzymiesięcznym okresie do czerwca  2018 również odnotowuje słabszy odczyt (42 tys.) od oczekiwanego (93 tys.), a dodatkowo jest to gorszy wynik od wynik od poprzedniego wskazania (137 tys.).

Pozytywnie zaskoczyła natomiast stopa bezrobocia, która osunęła się do poziomu 4% wobec 4,2% poprzednio oraz takich samych prognoz analityków.

GBPUSD testuje opór na 1.28

W pierwszym momencie po odczycie, notowania funta szterlinga w relacji do dolara wzniosły się na nowe maksima w tym tygodniu. Jednak zyski te zostały oddane i kurs wydaje się respektować kluczowy opór (wcześniej wsparcie) na 1.2800.

Jeśli opór wytrzyma, sprzedającym przyjdzie się zmierzyć z 20-okresową SMA z wykresu 30-minutowego, która podczas dzisiejszej sesji zapewnia dynamiczne wsparcie. Przełamanie jej wskazań otworzy drogę do strefy wsparcia przy 1.2741/22.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here