Naga MarketsO godzinie 10:30, ONS opublikował dane dotyczące wzrostu gospodarczego Wielkiej Brytanii w lutym 2019 roku. W ujęciu miesięcznym PKB wzrosło o 0,2%, mniej niż w przypadku poprzedniego odczytu. Jednak wzrost ten był wyższy od oczekiwań, które plasowały się na poziomie 0%. Kurs funta koryguje wczorajszy spadek.

W ujęciu kwartalnym dane dotyczące PKB wskazują na wzrost o 0,3%, który jest wyższy od oczekiwanych 0,2%. Ponadto pozytywnie zrewidowany został poprzedni odczyt z 0,2% do 0,3%.

Źródło: ONS

ONS publikował dziś także dane z produkcji przemysłowej, która wzrosła o 0,6%  w ujęciu miesięcznym. Odczyt można uznać za pozytywny z uwagi na prognozy rynkowe, które zakładały wzrost jedynie o 0,1%.

Funt koryguje wczorajsze spadki

Notowania funta szterlinga po dzisiejszej publikacji wyznaczyły nowe maksima w relacji do dolara. Kurs GBP/USD zatrzymał się jednak w okolicach zniesienie 61,8% (1,3085) wczorajszego ruchu spadkowego i oddał całość zysków.

Jeśli cena pozostanie pod tym oporem, sprzedający odsłonią sobie drogę do spadków w kierunku 1,3030, gdzie wypada dołek wczorajszej sesji. Jego pokonanie dawałoby szansę na ponowny test wsparcia na okrągłym poziomie 1,3000.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

GBP/USD - wykres 30-minutowy - 10 kwietnia 2019
GBP/USD – wykres 30-minutowy – 10 kwietnia 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here