Naga MarketsKurs funta spadnie do 1,18 USD i względem euro. Wraca widmo hard BrexituEkonomiści z TD Securities zauważają, że perspektywy dla funta szterlinga (GBP) pogarszają się z dnia na dzień. Pomimo kryzysu, który ogarnął cały świat, przywódcy Wielkiej Brytanii pozostają zdeterminowani, by w tym roku zakończyć kwestię Brexitu. Taka postawa powinna silnie obciążać GBP, który pozostanie słabszy w stosunku do dolara i euro w najbliższych miesiącach.

  • Spadek PKB Wielkiej Brytanii o 20% do końca II kwartału
  • Deficyt wzrośnie w tym roku o 10%
  • BoE do końca trwania programu skupi 350 mld GBP obligacji
  • Funt straci w stosunku do dolara i euro

Kurs GBPUSD: Wraca kwestia Brexitu – TDS

Nie możemy wykluczyć, że brak zmiany stanowiska prawdopodobnie doprowadzi do twardego Brexitu, co będzie oznaczało wyjście Wielkiej Brytanii z UE z „czystym kontem” – napisano w raporcie.

Ostatnie komentarze Michela Barniera sugerują, że UE i Wielka Brytania coraz bardziej oddalają się w dyskusjach. UK utrzymuje swoje stanowisko, co tworzy wiele barier między negocjatorami.

Jeśli ta sytuacja się utrzyma, status dolara jako bezpiecznego raju wzmocni się, co powinno doprowadzić do spadku pary GBPUSD w okolice 1,20. Jednocześnie poziom 1,25 wygląda na potężny opór. Uważamy, że w tym kwartale perspektywy osiągnięcia naszej prognozy 1.18 poprawiły się w ostatnich dniach – dodano.

Funt słabszy zarówno wobec dolara amerykańskiego, jak i euro

Brytyjczyk z portmonetkąNie jest żadnym odkryciem fakt, że pandemia COVID-19 mocno dotknie brytyjską gospodarkę. Ekonomiści z TD Securities przeglądnęli się również perspektywom dla brytyjskiej gospodarki.

Oczekujemy, że PKB spadnie prawie o 20% do końca drugiego kwartału 2020 r., a ożywienie będzie stosunkowo powolne. Do końca 2020 r. brytyjska gospodarka będzie prawdopodobnie o 6% mniejsza niż w IV kw. 2019 r., a do końca 2021 r. pozostanie nadal mniejsza o 3% – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów deficyt prawdopodobnie wzrośnie w tym roku do prawie 10% PKB. Prognozują, że sytuacja nieznacznie się poprawi w przyszłym roku i w 2022 r.

Oczekujemy, że Bank Anglii zakupi 300 miliardów funtów obligacji do końca roku, z kolejnymi 50 miliardami na początku 2021 roku przed zakończeniem programu. Nie oczekujemy dalszych obniżek stopy procentowej – dodano.

Wielka Brytania prawdopodobnie będzie jeszcze bliżej hard Brexitu pod koniec roku. Ta niepewność wciąż powoduje, że nasz sentyment do funta pozostaje spadkowy zarówno względem dolara czy euro – podsumowano.

Purple TradingPartnerem Aktualności w Comparic jest Purple Trading - notyfikowany przez KNF broker STP. Zobacz co oferują!
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs pary GBPUSD na interwale dziennym,tradingviewcom
Kurs pary GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here