Naga MarketsKurs funta spadnie do 1,18 USD i względem euro. Wraca widmo hard BrexituEkonomiści z TD Securities zauważają, że perspektywy dla funta szterlinga (GBP) pogarszają się z dnia na dzień. Pomimo kryzysu, który ogarnął cały świat, przywódcy Wielkiej Brytanii pozostają zdeterminowani, by w tym roku zakończyć kwestię Brexitu. Taka postawa powinna silnie obciążać GBP, który pozostanie słabszy w stosunku do dolara i euro w najbliższych miesiącach.

  • Spadek PKB Wielkiej Brytanii o 20% do końca II kwartału
  • Deficyt wzrośnie w tym roku o 10%
  • BoE do końca trwania programu skupi 350 mld GBP obligacji
  • Funt straci w stosunku do dolara i euro

Kurs GBPUSD: Wraca kwestia Brexitu – TDS

Nie możemy wykluczyć, że brak zmiany stanowiska prawdopodobnie doprowadzi do twardego Brexitu, co będzie oznaczało wyjście Wielkiej Brytanii z UE z „czystym kontem” – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatnie komentarze Michela Barniera sugerują, że UE i Wielka Brytania coraz bardziej oddalają się w dyskusjach. UK utrzymuje swoje stanowisko, co tworzy wiele barier między negocjatorami.

Jeśli ta sytuacja się utrzyma, status dolara jako bezpiecznego raju wzmocni się, co powinno doprowadzić do spadku pary GBPUSD w okolice 1,20. Jednocześnie poziom 1,25 wygląda na potężny opór. Uważamy, że w tym kwartale perspektywy osiągnięcia naszej prognozy 1.18 poprawiły się w ostatnich dniach – dodano.

Funt słabszy zarówno wobec dolara amerykańskiego, jak i euro

Brytyjczyk z portmonetkąNie jest żadnym odkryciem fakt, że pandemia COVID-19 mocno dotknie brytyjską gospodarkę. Ekonomiści z TD Securities przeglądnęli się również perspektywom dla brytyjskiej gospodarki.

Oczekujemy, że PKB spadnie prawie o 20% do końca drugiego kwartału 2020 r., a ożywienie będzie stosunkowo powolne. Do końca 2020 r. brytyjska gospodarka będzie prawdopodobnie o 6% mniejsza niż w IV kw. 2019 r., a do końca 2021 r. pozostanie nadal mniejsza o 3% – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów deficyt prawdopodobnie wzrośnie w tym roku do prawie 10% PKB. Prognozują, że sytuacja nieznacznie się poprawi w przyszłym roku i w 2022 r.

Oczekujemy, że Bank Anglii zakupi 300 miliardów funtów obligacji do końca roku, z kolejnymi 50 miliardami na początku 2021 roku przed zakończeniem programu. Nie oczekujemy dalszych obniżek stopy procentowej – dodano.

Wielka Brytania prawdopodobnie będzie jeszcze bliżej hard Brexitu pod koniec roku. Ta niepewność wciąż powoduje, że nasz sentyment do funta pozostaje spadkowy zarówno względem dolara czy euro – podsumowano.

Kurs pary GBPUSD na interwale dziennym,tradingviewcom
Kurs pary GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcomConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here