Naga MarketsKurs funta (GBP/USD) stracił 0,15% po tej publikacji. Rośnie liczba bezrobotnych w UKKluczową publikacją dla kursu funta o poranku był raport Office for National Statistics (ONS) dotyczący brytyjskiego rynku pracy. Wynika z niego, że liczba bezrobotnych wnioskujących o zasiłek była w lipcu niemal 10 razy większa niż zakładały prognozy. Bardziej niż oczekiwano spadło także średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii. Stopa bezrobocia utrzymała się natomiast na tym poziomie chociaż rynki zakładały wzrost. Kurs funta w ciągu pierwszych 30 minut po tej publikacji stracił 0,15 proc. w stosunku do dolara.

  • W Wielkiej Brytanii przybyło ponad 94 tys. osób ubiegających się o zasiłek
  • Stopa bezrobocia w UK, w czerwcu pozostała na poziomie 3,9 proc.
  • Kurs funta traci po danych z brytyjskiego rynku pracy

Ponad 94 tys. nowych wniosków o zasiłek

Liczba osób ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych w Wielkiej Brytanii wzrosła w lipcu 2020 r. 94,4 tys., do 2,7 mln przy oczekiwaniach rynkowych wskazujących na wzrost o 10 tys. osób. W poprzednim miesiącu obserwowaliśmy natomiast spadek o 28,1 tys.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz też: Forex Tester. Najlepsze narzędzie do testów i symulacji?

Bezrobocie w czerwcu utrzymało się na poziomie 3,9 proc, a więc bez zmian w stosunku do poprzedniego odczytu. Analitycy oczekiwali natomiast, że stopa bezrobocia osiągnie poziom 4,2 proc.

Rynek pracy w okresie od kwietnia do czerwca skurczył się o 220 tysięcy wakatów, wobec prognozowanych 288 tysięcy. Średnie wynagrodzenia z uwzględnieniem premii spadło w czerwcu o 1,2 proc., więcej niż zakładano (-1,1 proc).

Kurs funta (GBP/USD) traci po publikacji z UK

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara przetestował w nocy lokalny opór przy 1,3095 po czym poruszały się bez wyraźnego kierunku. Podaż pojawiła się po publikacji danych z Wielkiej Brytanii, które w ciągu pierwszych 30 minut zepchnęły kurs GBP/USD o 0,15 proc.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.
Kurs funta (GBP/USD) – wykres 30-minutowy

W przypadku kontynuacji spadków, najbliższa istotna strefa wsparcia znajduje się w okolicach 1,3020 – 1,3000.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here