Naga MarketsNajnowsze badanie przeprowadzone przez londyński dom inwestycyjny wykazało, iż 38% Brytyjczyków, czyli prawie 20 milinów, nie rozumie czym są kryptowaluty i w jaki sposób funkcjonuje blockchain, a tylko 5% inwestujących w wirtualne waluty osiągnęło zysk.


Zobacz również: Pracownik rosyjskiej firmy wykopał lata temu pół miliona Bitcoinów

Te artykuły również Cię zainteresują
Zwolennicy i przeciwnicy rynku kryptowalut

W zeszłym tygodniu najpopularniejsza kryptowaluta bitcoin (BTC) zanotowała solidny wzrost osiągając poziom 8 400$, co daje 40-procentowy wzrost względem dołka z 29 czerwca br.(5 775$). W związku z tym pojawiły się nowe pozytywne opinie, co do przyszłych notowań BTC. Analityk popularnego portalu eToro uważa, iż powrót bitcoina na stałe powyżej poziomu 8 000$ jest wysoce prawdopodobny.

“Jeśli dziś notowania bitcoina bez większego problemu przebiły poziom 8 000$ to możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, iż poziom 10 000$ zostanie przetestowany.” – powiedział.

Jednak pozostaje spora grupa zwolenników, którzy uważają, że na rynku kryptowalut w dalszym ciągu mamy do czynienia z bańką spekulacyjną, a jej pęknięcie jest tylko kwestią czasu. Ich obawy potwierdziło niedawno przeprowadzone badanie na terenie Wielkiej Brytanii.

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Badania wskazują na niski poziom wiedzy inwestujących

Dom inwestycyjny IW Capital podzielił się swoimi badaniami z Express.co.uk na temat inwestycji kryptowalutowych w Wielkiej Brytanii. Raport mówi, że zdecydowana większość społeczności inwestorów w Wielkiej Brytanii uważa, iż inwestowanie w wirtualne waluty ​​jest gorsze od innych form lokowania kapitału oraz, że bańka bitcoinowa wkrótce pęknie. Z reprezentatywnej próby 2007 respondentów zapytanych o rynek krypto, 38% z nich odpowiedziało, iż nie rozumieją tego rynku. Według IW tylko 7% uważa, że ​​kryptowaluty są cenniejsze od akcji, a tylko 5% z tych, którzy zainwestowali na rynku krypto osiągnęło zyski finansowe.

Prawie 3 miliony Brytyjczyków inwestowało za pomocą elektronicznej platformy, z kolei tylko 5 % skorzystało z doradztwa finansowego.  IW zauważa, iż uczestnicy tego młodego rynku często nie posiadają wystarczającej wiedzy i fundamentalnego zrozumienia.

Luke Davis, dyrektor IW Capital, powiedział: “To szokujące, ale nie zaskakujące, że widzimy tak duży brak doświadczenia i wiedzy na rynku kryptowalut. Nie uważam, że wyniki naszego badania odzwierciedlały profil przeciętnego brytyjskiego inwestora. Na rynku kryptowalut występuje zwiększony apetyt na ryzyko i dostrzegamy, iż inwestycje były dokonywane bez odpowiedniej porady finansowej, przy wysokim braku wiedzy, co jest niepokojącym faktem.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here