Naga MarketsW piątek o godzinie 10:30 zostały opublikowane dane z Wielkiej Brytanii, dobrze ma się wzrost gospodarczy – PKB urósł 0,5% q/q po wzroście o 0,4% w poprzednim kwartale, analitycy oczekiwali wzrostu o 0,4%. Kurs funta pozytywnie reaguje na dane makroekonomiczne.


Szacuje się, że w ujęciu kwartalnym PKB Wielkiej Brytanii urósł o 0,5%, to lepiej o 0,1% niż w poprzednim kwartale. Pozytywnie zaskoczył PKB r/r gdzie wzrost sięga 1,5% przy prognozie 1,4%.

Dominujący sektor usług, napędzany usługami biznesowymi i finansami, wzrósł o 0,6% w porównaniu z poprzednim kwartałem, chociaż trend długoterminowy nadal wykazuje spadek dynamiki w usługach. Przemysł wytwórczy wzrósł o 0,6% to drugi kwartał z rzędu silnego wzrostu.

Wzrost produkcji został częściowo zrekompensowany poprzez spadek wydobycia ropy i gazu.

Reakcja rynku

Po danych para GBPUSD w pierwszej chwili umocniła się, jednak tuż po chwili na wykresie 15-minutowym powstał pinbar spadkowy. To wszystko dzieje się w okolicy 1.42500 gdzie wczoraj wieczorem zaczął się gwałtowny spadek funta. Kupujący wydają się nie przejmować czarną świecą czwartkową gdzie USD “dostał skrzydeł” i skutecznie wyprowadzają kontrę negując wspomniany spadek.

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

Dopóki GBPUSD handlowany jest powyżej 1.4230, wzrosty powinny być kontynuowane, jednak w przypadku zbyt długiego przebywania w okolicy wczorajszego maksimum, może rozpocząć się gra na podwójny szczyt.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWykorzystaj zalety handlu półautomatycznego – sprawdź czym jest
Następny artykułCoincheck zawiesza wypłaty – wykradziono $600 milionów?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here