Naga MarketsGrafika przedstawiają atrybuty UKO godzinie 10:30 Office for National Statistics przedstawił dane z brytyjskiego rynku pracy, wśród których największe znaczenie miała liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także wzrost średniego wynagrodzenia z uwzględnieniem premii.


Dane za maj 2019 roku wskazują, że roczne średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii wzrosło o 3,4% w stosunku do roku poprzedniego, a zatem było wyższe od prognoz rynkowych, które plasowały się na poziomie 3,1%. Warto przy tym dodać, że poprzedni odczyt został zrewidowany w górę do 3,2%.

W ujęciu realnym (po skorygowaniu o inflację) szacuje się, że całkowite wynagrodzenie wzrosło o 1,4% w porównaniu z rokiem wcześniejszym. Szacunki wskazują również, że regularne wynagrodzenie wzrosło o 1,7%.

W czerwcu 2019 r. liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 38 tysięcy. Jest to liczba o 13,5 tysiąca wyższa od poprzedniej (24,5 tys., po rewizji z 23,2 tys.). Prognozy plasowały się tu na znacznie niższym poziomie, 18,9 tys.

Stopa bezrobocia (w maju) zgodnie z oczekiwaniami utrzymała się na poziomie 3,8%.

W okresie trzymiesięcznym do maja 2019 r. liczba osób zatrudnionych w Wielkiej Brytanii wzrosła o 28 tysięcy przy oczekiwaniach na poziomie 45 tysięcy i poprzednim odczycie wielkości 32 tysięcy.

Kurs funta osuwa się w kierunku dna trendu spadkowego

Dane z Wielkiej Brytanii sprawiły, że notowania funta na chwilę przerwały spadki w relacji do dolara. Jak widać na wykresie 15-minutowym GBP/USD poniżej, cena po wybiciu wsparcia przy 1,2509 dynamicznie zjechała do dołka przy 1,2454. Obecnie przełamane wsparcie może stanowić opór. Z kolei w przypadku kontynuacji spadków, kurs może dalej kierować się do 1,2433. Poziom ten powstrzymał sprzedających w pierwszej połowie minionego tygodnia.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs funta do dolara (GBP/USD) - wykres 15-minutowy - 16 lipca 2019
Kurs funta do dolara (GBP/USD) – wykres 15-minutowy – 16 lipca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here