Naga MarketsOdczyty o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii okazały się lepsze od oczekiwań, wskaźnik wzrósł o 0,3%  po sporym spadku 0,8% miesiąc wcześniej – poinformowało Office of National Statistic. Analitycy spodziewali się wzrostu o 0,1%.


Największy pozytywny wpływ na wzrost sprzedaży w październiku 2017 miały sklepy nieżywnościowe a w szczególności towary używane a także, antyki, dzieła sztuki.

W ujęciu rocznym sprzedaż spadła w porównaniu do października 2016 roku, wtedy wzrost był bardzo mocny i wyniósł prawie 2%. W całym roku wzrosły także średnie ceny o 3,1% w porównaniu do października 2016, w tym największy wzrost zanotowano w sklepach spożywczych, tam wyniósł on 3,5%.

W sektorze e-commerce wzrost sprzedaży był największy ponad 10%, handel elektroniczny stanowi już prawie 17% wszystkich wydatków Brytyjczyków.

Funt

Po danych reakcja GBPUSD jest stonowana, mamy lekkie wzrosty, kurs oddala się od przetestowanego dziś wsparcia przy 1.3138. Tam też znajduje się minimum wczorajsze, a więc ważny obóz byków. Najbliższy opór 1.3886 i 1.3230.

Kurs GBPUSD od TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpcja na dziś – PUT na USDCAD 16.11.2017
Następny artykułZwalnia dynamika inflacji w Europie. Jak reaguje EUR?
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here