Naga MarketsGrafika przedstawiają atrybuty UKO godzinie 10:30 Office for National Statistics (UK) przedstawił dane z rynku pracy, wśród których największe znaczenie miała liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także wzrost średniego wynagrodzenia z uwzględnieniem premii. Stopa bezrobocia okazała się być jedyną pozytywną informacją z aktualnych odczytów.


Dane za marzec 2019 wskazują, że średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii wzrosło o 3,2% w stosunku do roku poprzedniego, a zatem zawiedzione zostały oczekiwania rynków, które plasowały się na poziomie 3,4%. Warto przy tym dodać, że poprzedni odczyt (3,5%) był wyższy zarówno od obecnego odczytu jak i prognoz ekonomistów.

W kwietniu liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 24,7 tys. Jest to liczba nieco wyższa od poprzedniej (22,6 tys., po rewizji z 28,3 tys.). Prognozy były w tym przypadku zbliżone do obecnego odczytu (24,2 tys.).

Stopa bezrobocia (w marcu) spadła do poziomu 3,8%. Poprzednio wynosiła 3,9% i takie też były prognozy rynkowe dotyczące aktualnego odczytu.

Zmiana zatrudnienia w trzymiesięcznym okresie do marca 2019 wzrosła o 99 tys. przy prognozie na poziomie 141 tys. i poprzednim odczycie wielkości 179 tys.

Kurs funta powoli odrabia wcześniejsze straty

Notowania funta do dolara wyznaczyły podczas dzisiejszej sesji nowy dołek na poziomie 1,2922. Jak widać na wykresie 5-minutowym poniżej, następnie kurs GBP/USD zaczął częściowo odrabiać wcześniejsze straty.

Po publikacji danych z brytyjskiego rynku pracy, funta nieznacznie zysku. Najbliższy lokalny opór znajdziemy blisko 1,2950, a kolejny stanowić mogą maksima dzisiejszej sesji blisko 1,2965.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here