Naga MarketsMiędzy godziną 10:30 a 11-tą na rynkach pojawiły się kluczowe dane z Europy. Jako pierwsze napłynęły informacje z brytyjskiego rynku pracy. Kolejne publikacje ZEW dotyczyły gospodarki niemieckiej oraz całej strefy euro.

Bezrobocie w UK na poziomie 4,2%

Stopa bezrobocia w lutym wyniosła 4,2% i tym samym jest niższa zarówno od prognoz jak i poprzedniego odczytu (4,3%). Kolejny pozytywny sygnał płynący z brytyjskiego rynku pracy dotyczył wniosków o zasiłek bezrobotnych, których liczba 11,6 tys. w marcu była niższa od zrewidowanego w górę, poprzedniego odczytu na poziomie 15,1 tys. Prognozy zakładały tu odczyt w wysokości 13,3 tys.

Mniej optymistycznie wypadły natomiast dane dotyczące średniego wynagrodzenia z uwzględnieniem premii. Rynki oczekiwały wzrostu do 3%, a okazało się, że obecny odczyt uplasował się na poprzednim poziomie 2,8%.

Źródło: ONS

Niemieckie nastroje ekonomiczne ZEW pod kreską

Publikacja instytutu ZEW wskazuje na znaczne pogorszenie nastrojów ekonomicznych w Niemczech. Wprawdzie oczekiwania rynkowe (-0,8) wskazywały na niewielkie zejście pod kreskę, jednak ostatecznie nie spodziewano się odczytu na poziomie -8,2 punktów, wobec 5,1 w marcu. Patrząc na dane historyczne, niższy poziom nastrojów widoczny był wcześniej dopiero w listopadzie 2012.

Indeks ZEW dla strefy euro również wypadł słabo. Jedynie 1,9 pkt. przy prognozie na poziomie 7,3 oraz poprzednim odczycie w wysokości 13,4.

Korekta na Eurodolarze

Notowania Eurodolara osuwają się po ustanowieniu szczytu na poziomie 1.2413. Kontynuacja korekty może zaprowadzić notowania w okolice 1.2345, gdzie znajduje się lokalne wsparcie, które pokrywa się ze średnim zasięgiem jaki ciągu ostatnich 14-dni pokonywała główna para walutowa.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>

Kabel odwraca po ustanowieniu wieloletnich maksimów

Notowania pary walutowej GBPUSD korygują poranne wzrosty, które zaprowadziły cenę do poziomów widocznych ostatnio w 2016-roku. Najbliższe wsparcie krótkoterminowe stanowić może linia trendu biegnąca od dołka z 6-go kwietnia, która zbiega się z horyzontalnym poziomem w okolicach 1.4295.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here