TMS


O godzinie 10:30 Office for National Statistics przedstawił dane z rynku pracy, wśród których największe znaczenie miała liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także wzrost średniego wynagrodzenia z uwzględnieniem premii.

Dane za marzec wskazują, że średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii wzrosło jedynie o 2,6% w stosunku do roku poprzedniego, a zatem zawiedzione zostały oczekiwania rynków, które plasowały się na poziomie 2,7%. Warto przy tym dodać, że poprzedni odczyt (2,8%) był wyższy zarówno od obecnego odczytu jak i prognoz ekonomistów.

W kwietniu liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosłą 31,2 tys. Jest to liczba niemal dwukrotnie wyższa od poprzedniej (15,7 tys., po rewizji z 11,6 tys.). Prognozy były w tym przypadku jeszcze bardziej optymistyczne (13,3 tys.).

Stopa bezrobocia (w marcu) zgodnie z oczekiwaniami utrzymała się na poziomie 4,2%.

Bardzo optymistyczne dane dotyczą natomiast zmiany zatrudnienia w trzymiesięcznym okresie do marca 2018, bowiem liczba osób pracujących w Wielkiej Brytanii wzrosła w tym czasie o 197 tys. przy prognozie na poziomie 129 tys. i poprzednim odczycie na 55 tys. Był to największy skok zatrudnienia od końca 2015-go roku.

Kabel wciąż w konsolidacji

Notowania pary walutowej GBPUSD cały ubiegły tydzień pozostawały w konsolidacji i jak na razie sytuacja ta nie uległa zmianie. Para uwięziona jest w zakresie między 1.3610 a 1.3460. Pierwsza reakcja na dane z rynku pracy doprowadziła do 27-pipsowego wzrostu, a w przypadku jego kontynuacji można się spodziewać ruchu do górnego ograniczenia zakresu blisko 1.3610.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM, który zapewnia spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMNoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here