Naga MarketsJedną z ważniejszych publikacji środowej sesji są zrewidowane dane dot. dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto we wrześniu 2018 roku. Wskaźnik ten obrazuje wartość rynkową wszystkich wytworzonych dóbr i usług w gospodarce przez określony czas. Wartości PKB dla Wielkiej Brytanii publikuje Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii). Razem z odczytem PKB został opublikowany również wskaźnik produkcji dóbr w fabrykach.


Słabe dane z Wielkiej Brytanii

Najnowsze dane ONS wskazują, że brytyjskie PKB wyniosło 0,0% we wrześniu, wobec średnich prognoz ekonomistów na poziomie 0,1% i 0,3% osiągniętych w sierpniu. Z kolei raport za trzy ostatnie odczyty wskazuje wzrost PKB na poziomie 0,7%, a więc wynosi tyle samo, co przy poprzednim okresie.

UK: Spada PKB i produkcja przemysłowa. Jak reaguje GBP?
www.ons.gov.uk

Poza danymi dotyczącymi PKB, opublikowany przez ONS został jeszcze wskaźnik produkcji dóbr w fabrykach. Odczyt za miesiąc wrzesień negatywnie zaskoczył inwestorów i wyniósł zaledwie -0,2%. Oczekiwano 0,1%, przy poprzednim wyniku na poziomie -0,2%. Miesięczny spadek produkcji przemysłowej o 0,2% spowodowany był głównie spadkiem o 2,3% w przypadku chemikaliów i produktów chemicznych oraz o 1,7% w przemyśle drzewnym i papierniczym; Zmniejszyło się 7 z 13 pod-sektorów produkcyjnych.

UK: Spada PKB i produkcja przemysłowa. Jak reaguje GBP?
www.ons.gov.uk

Z kolei w ujęciu trzymiesięcznym wzrost produkcji wynika przede wszystkim z produkcji farmaceutyków (3,3%), żywności, napojów i wyrobów tytoniowych (1,5%) oraz wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych (2,1%).

Jak reaguje GBP?

Na informacje o danych PKB oraz produkcji dóbr w fabrykach, funt brytyjski nieznacznie osłabił się w stosunku do dolara amerykańskiego. Notowania odbiły się od wsparcia 1.3150. Najbliższym poziomem oporu jest 1.3200. Pozytywna struktura pivotowa faworyzuje pozycje długie, jednak w przypadku głębszej korekty istotnym poziomem będzie wymienność 1.3131 oraz okolice 1.3100, gdzie znajduje się dzienny pivot (1.3109).

UK: Spada PKB i produkcja przemysłowa. Jak reaguje GBP?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTMS: Polityka zatrzymuje odbicie EUR/USD
Następny artykułMastercard zarejestrowało patent dotyczący blockchaina
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here