Naga MarketsO godzinie 10:30, brytyjski Office for National Statistics (ONS) opublikował dane za styczeń z tamtejszego rynku pracy., gdzie bezrobocie spadło do poziomu 4,3%, po wzroście do 4,4% w grudniu. Wcześniej natomiast stopa bezrobocia na poziomie 4,3% utrzymywała się od lipca br.
Źródło: ONS

Optymistyczne dane dotyczą także średniego dziennego wynagrodzenia z uwzględnieniem premii. Styczniowy odczyt wskazuje, że wzrosło ono o 2,8%, a prognoza zakładał wzrost jedynie o 2,6%. Dodatkowo pozytywnie zrewidowany został poprzedni odczyt (z 2,5% do 2,7%).

Niezbyt dobrze wygląda natomiast liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych za luty br. Ilość osób, które złożyły wniosek o zasiłek zwiększyła się o 9,2 tys., przy prognozie na poziomie -3,1 tys. oraz zrewidowanym w górę poprzednim odczycie w ilości -1,6 tys. wniosków (wcześniej -7,2 k).

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>

Funt w kierunku tygodniowych maksimów

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara amerykańskiego umacniają się po danych z brytyjskiego rynku pracy. Obecnie testowane są wczorajsze maksima, ale wydaje się, że kurs niebawem dotrze do poniedziałkowego szczytu.

Ponadto w okolicach tego szczytu wypada średni zasięg (88-pipsów) jaki odnotowywany był na GBPUSD w ciągu ostatnich 14-dni. Dane z rynku pracy oczywiście są istotne dla kabla, jednak nie można tu zapominać o wieczornym FOMC, które powinno nadać parze kierunek na kolejne dni.


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here