Naga MarketsIndeks PMI (Purchasing Managers Index) Wielkiej Brytanii przygotowywany jest przez CIPS oraz Markit Economics. Dziś punktualnie o 11:00 poznaliśmy jego odczyt dla sektora usług.


Słabe dane za lipiec

Na początku każdego miesiąca możemy przyjrzeć się badaniom, jak menedżerowie i kadra kierownicza zapatruje się na przyszłe zamówienia w sektorze przemysłu w Wielkiej Brytanii. Dzisiejszy wynik na poziomie 53,5 zaskoczył negatywnie oczekiwania inwestorów (54,7) oraz był znacznie gorszy od miesiąca poprzedniego (55,1). To najsilniejszy spadek tego wskaźnika od marca 2018 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Za słabszy odczyt odpowiada przede wszystkim najwolniejsze tempo wzrostu działalności gospodarczej od kwietnia br., a wskaźnik tworzenia nowych miejsc pracy jest najsłabszy od sierpnia 2016 roku. Presja inflacyjna pozostała na umiarkowanym poziomie w lipcu.

Duncan Brock, dyrektor w Chartered Institute of Procurement & Supply, powiedział:

“Sektor usług w Wielkiej Brytanii przeszedł kilka wstrząsów w lipcu. Najbardziej ucierpiało zuafanie klientów i konsumentów i wszechobecny pesymizm związany z dalszą zwłoką i niejasnościami co do Brexitu.”

Alfa-Forex to broker licencjonowany przez CySEC od 2004 roku, oferujący swoim klientom handel na jednych z najwęższych spreadów i dostęp do kantoru walut. Już teraz zapoznaj się z ofertą brokera i skorzystaj z konkurencyjnych warunków!

Jak reaguje funt?

Na publikację danych funt brytyjski osłabił się w pierwszych sekundach stosunku do dolara amerykańskiego o 10 pips. Pomimo gorszych danych, kilka minut po publikacji cały ruch został zniesiony. Notowania GBP/USD znajdują się obecnie między lokalnym poziomem wsparcia 1,2968, a psychologicznym poziomem oporu 1,300. Dzienny pivot plasuje się na 1.3053.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here