Naga MarketsW dzisiejszych danych z brytyjskiej gospodarki poznaliśmy odczyty wskaźnika PMI z sektora budowlanego, były one gorsze i wyniosły 50,2p wobec 52,2p przed miesiącem, choć wciąż jest to powyżej 50 punktów czyli bariery oddzielającej wzrost od stagnacji – poinformował Markit Economics


Najnowsze dane zasygnalizowały, że główna siła napędowa tego sektora w ostatnich miesiącach czyli budownictwo mieszkaniowe spadła, kończąc 16-miesięczny wzrost.

Z drugiej strony budownictwo komercyjne wróciło do wzrostu, odwracając sześciomiesięczny okres spadku, choć tempo ekspansji było niewielkie. Zwiększyła się również działalność w zakresie inżynierii lądowej.

Wskaźnik tworzenia miejsc pracy obniżył się do najniższego poziomu od 18 miesięcy w odpowiedzi na zmniejszony wzrost działalności budowlanej. Niektóre firmy zatrudniały dodatkowych pracowników w oczekiwaniu na przyszłe nowe projekty, inne ogłosiły zwolnienia w odpowiedzi na mniejsze obciążenie pracą.

Reakcja rynku

Po danych, spadki na GBPUSD przyspieszyły i para znajduje się na minimach sesyjnych, testując linię wsparcia, skąd już blisko do poziomu 1.4200. Warto zauważyć że ten poziom został wczoraj naruszony a dziś notowania nie wykazały siły aby wybić się wyżej.

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

W ujęciu dziennym po fali umocnienia funta, pojawiają się pewne problemy w kontynuacji ruchu, spadkowa świeca dzienna w tym miejscu z pewnością zachęciłaby do zagrania na krótko w poszukiwaniu podwójnego szczytu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here