Naga MarketsIndeks PMI (Purchasing Managers Index) Wielkiej Brytanii przygotowywany jest przez CIPS oraz Markit Economics. Dziś punktualnie o 10:30 poznaliśmy jego odczyt dla sektora usług.


Słabe dane za listopad

Na początku każdego miesiąca możemy przyjrzeć się badaniom, jak menedżerowie i kadra kierownicza zapatruje się na przyszłe zamówienia w sektorze przemysłu w Wielkiej Brytanii. Dzisiejszy wynik na poziomie 50,4 zaskoczył negatywnie oczekiwania inwestorów (52,5) oraz był znacznie gorszy od miesiąca poprzedniego (52,2). To największy spadek tego wskaźnika od marca 2018 roku.

UK: Silny spadek wskaźnika PMI dla usług

Raporty respondentów ankiety sugerują, że sektor usług był w listopadzie przytłumiony
przez zwiększone wydatki przedsiębiorstw przy jednoczesnym spadku ilości konsumentów. Wiele firm zauważa, że wzrosła niepewność związana z Brexitem, co doprowadziło do opóźnień w decyzjach inwestycyjnych. Usługodawcy sygnalizują spowolnienie w branży trzeci miesiąc z rzędu.

Jak reaguje funt?

Na publikację danych funt brytyjski osłabił się w pierwszych sekundach stosunku do dolara amerykańskiego o kilka pips. Jednak pomimo gorszych danych, kilka minut po publikacji cały ruch został zniesiony. Notowania GBP/USD znajdują się obecnie między psychologicznym poziomem wsparcia 1.2700, a lokalnym poziomem oporu 1.2837. Dzienny pivot plasuje się na 1.2737.

UK: Silny spadek wskaźnika PMI dla usługtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWieloryby rynku inwestują w… Ethereum
Następny artykułOpen Finance z zyskiem 7,9% w III kw. 2018 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here