Naga MarketsFunt szterling na tle flagi brytyjskiejPunktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy najnowsze, czerwcowe rezultaty usługowego wskaźnika PMI z Wielkiej Brytanii. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, po bardzo słabych danych z sektora przemysłowego i budowlanego, które poznaliśmy na przestrzeni ostatnich dwóch dni, publikacja z sektora usługowego również nie zachwyca.


Sektor usługowy zbliża się do stagnacji

Sezonowo dopasowany wskaźnik aktywności gospodarczej PMI przygotowany przez IHS Markit / CIPS dla Wielkiej Brytanii w sektorze usług wykazał w czerwcu poziom 50,2, a zatem spadł z poziomu z 51,0 odnotowanego w maju i był najniższy od trzech miesięcy. Co więcej, indeks uplasował się jedynie nieznacznie powyżej poziomu 50,0 bez zmian, a zatem zasygnalizował, że działalność gospodarcza była w czerwcu bliska stagnacji.

“Bliski stagnacji wynik PMI w sektorze usług, w czerwcu br. jest jednym z najgorszych rezultatów w ostatniej dekadzie i osuwa się po stromych spadkach zarówno w produkcji, jak i budownictwie. Łącznie badania PMI wskazują, że gospodarka osunęła się po raz pierwszy od lipca 2016 r. i był to drugi najsilniejszy spadek wydajności od czasu światowego kryzysu finansowego w kwietniu 2009 r.” – komentował Chris Williamson, główny ekonomista w IHS Markit.

Funta testuje dołek z maja 2019 r.

Kurs funta do dolara osuwa się podczas dzisiejszej sesji. Jak widać na wykresie dziennym GBP/USD poniżej, cena testuje ponownie wsparcie przy 1,2560, gdzie wypada dołek z maja br. Skuteczne odbicie może sprawić, że cena pozostanie w konsolidacji, której górne ograniczenie znajdziemy w obrębie 1,2757.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs funta do dolara (GBP/USD) - wykres dzienny - 3 lipca 2019
Kurs funta do dolara (GBP/USD) – wykres dzienny – 3 lipca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here