Naga MarketsWidok na most w LondynieTraderzy śledzący wydarzenia makroekonomiczne i publikacje istotnych wskaźników dla największych gospodarek doskonale wiedzą, że 10:30 jest godziną Wielkiej Brytanii. Właśnie wtedy zazwyczaj pojawiają się najistotniejsze informacje z gospodarki UK – nie inaczej było dziś, kiedy Wyspiarze podzielili się informacjami o sprzedaży detalicznej za luty. Ta pomimo i tak już pozytywnych oczekiwań, okazała się jeszcze lepsza.


Rośnie sprzedaż pomimo widma Brexitu

Zgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym dynamiki brytyjskiej sprzedaży detalicznej w lutym, główne wskaźniki retail sales notowały wzrosty w stosunku do prognoz analityków ankietowanych przez Bloomberga:

  • Sprzedaż detaliczna m/m: 0,4%, prognoza -0,4%, poprzednio 0,9% (zrewidowano z 1,0%)
  • Sprzedaż detaliczna r/r: 4,0%, prognoza 3,3%, poprzednio 4,1% (zrewidowano z 4,2%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: 0,2%, prognoza -0,4%, poprzednio 1,1 (zrewidowano z 1,2%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: 3,8%, prognoza 3,3%, poprzednio 4,0% (zrewidowano z 4,1%)

ONS zauważa, że w ciągu trzech miesięcy do lutego 2019 r. sprzedaż wzrosła o 0,7% w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami, przy silnym wzroście sprzedaży detalicznej i paliw.

Miesięczne tempo wzrostu sprzedaży w lutym 2019 r. wzrosło o 0,4%, przy spadku sklepów spożywczych o 1,2% skompensowanym wzrostem we wszystkich innych głównych sektorach.

Miesięczny spadek w sklepach spożywczych był najsilniejszy od grudnia 2016 r. i wynosił 1,5%, odwracając wzrost o 0,9% w styczniu 2019 r., w którym sprzedawcy detaliczni sugerowali, że „następuje powrót do normalności”.

Jak reaguje kurs funta?

Na informację o solidnym odczycie sprzedaży detalicznej kurs funta wzrósł w pierwszej minucie o ponad 10 pipsów. Cena obecnie kontynuuje ruch w górę. Najbliższym poziomem wsparcia stanowi dzisiejszy dołek 1.3150. Z kolei poziom oporu to dzienny pivot 1.3203.

UK: Rośnie sprzedaż detaliczna za luty. Jak reaguje kurs funta?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here