Naga MarketsLondynWedług analityków Rabobanku, komentarze Vlieghe z BoE w weekend sugerują, że zagłosowałby za obniżką stóp już 30 stycznia, jeśli krajowe dane gospodarcze osłabną, podkreślając tym samym ryzyko spadku stóp w Wielkiej Brytanii w tym roku. Z kolei eksperci z MUFG proponują zagranie typu short na parze GBPUSD z celem na poziom 1,28 USD.


Zobacz również: Brexit: Kolejny burzliwy rok, nowy prezes BoE wznowi QE, kurs GBPUSD 

Wielka Brytania: Wzrasta ryzyko spadku stóp w tym roku – Rabobank

W ubiegłym tygodniu komentarze gubernatora BoE Carneya były również postrzegane jako gołębie, podobnie jak uwagi Tenreyro. Obecnie wzrost PKB w Wielkiej Brytanii kształtuje się poniżej trendu, a inflacja CPI jest poniżej celu inflacyjnego banku centralnego. Jakikolwiek znak, że rozmowy między Wielką Brytanią, a UE na temat ich przyszłych ustaleń nie są trwałe, zwiększy ryzyko spadku dla brytyjskiej gospodarki – napisano w raporcie.

rękawice uk-ueEksperci zauważają, iż wczoraj wicepremier Irlandii Coveney zasugerował, że rozmowy na linii UK-UE „prawdopodobnie potrwają dłużej niż rok”. Biorąc pod uwagę odmowę premiera Johnsona co do przedłużenia fazy przejściowej po zakończeniu 2020 r., nadal istnieje ryzyko nieuporządkowanego Brexitu.

Kurs pary GBPUSD spadł dziś rano poniżej psychologicznego poziomu 1,30. Co bardziej pozytywne, podział władzy został przywrócony w Irlandii Północnej w weekend po trzech latach impasu – dodano.

Purple Trading. Broker dający dostęp do prawdziwego rynku finansowego. DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.

Kurs GBPUSD: Ryzyko spadku funta w związku z krajowymi czynnikami makro – MUFG

Analitycy z banku MUFG spoglądają na parę GBPUSD z upartym nastawieniem. Oferują pomysł zawarcia pozycji krótkiej na poziomie 1,3080 z celem na 1,2800 i stop lossem na 1,3200.

Funt szterling na tle flagi brytyjskiejWidzimy rosnące ryzyko spadku funta w związku z krajowymi czynnikami makro, przy czym rynki prawdopodobnie wycenią rosnące ryzyko luzowania polityki pieniężnej BoE w najbliższej przyszłości. Przy szerszym sentymencie do dolara amerykańskiego, który prawdopodobnie pozostanie korzystny, widzimy możliwość trwałego spadku kabla poniżej poziomu 1.3000 – wskazano w raporcie.

W ocenie analityków, retoryka członków RPP BoE w tym tygodniu może zwiększyć oczekiwania rynkowe co do obniżki stóp procentowych. Ich obecnym poglądem jest cięcie na majowym posiedzeniu, ale ryzyko obniżki w styczniu może wzrosnąć w najbliższych dniach.

Technicznie rzecz biorąc, kurs pary GBPUSD również wygląda źle, a liczne impulsy powyżej poziomu 1,3200 szybko zostają niwelowane. Retoryka polityczna dotycząca negocjacji handlowych między UE, a Wielką Brytanią wskazuje również na trudny okres od samego początku negocjacji w tym kwartale. Uczestnicy rynku coraz bardziej tracą wiarę w związku z nieznacznym odbiciem popytu krajowego w Wielkiej Brytanii, który najprawdopodobniej zmusi BoE do złagodzenia polityki monetarnej, prawdopodobnie nie w styczniu, ale w maju – podsumowano.

Zobacz również: Kurs funta pikuje w reakcji na gołębi ton wypowiedzi członków MPC! BoE obniży stopy proc.?

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here