Naga MarketsKurs funta coraz bliżej 1,26 USD. UK wyda 30 mld GBP na ratowanie gospodarkiPandemia koronawirusa mocno dała się we znaki Wielkiej Brytanii. Jak mówił dziś kanclerz skarbu Rishi Sunak, gospodarka UK tylko w ciągu dwóch miesięcy skurczyła o 25 proc., a tyle samo rosła przez ostatnie 18 lat. Tak duże wyzwanie ekonomiczne wymaga radykalnego planu ratunkowego, który nakreślił dziś Sunak. Kurs funta reaguje pozytywnie rosnąc 4. dzień z rzędu.

  • Brytyjska gospodarka w ciągu dwóch miesięcy skurczyła o 25 proc.
  • Na wspieranie gospodarki, Rishi Sunak chce przeznaczyć 30 mld funtów
  • Notowania funta szterlinga znajdują się w okolicach poziomu 1,26 USD

30 mld funtów na ratowanie gospodarki po pandemii

Rishi Sunak mówił dziś o nowym pakiecie stymulujący, który ma pomóc w utrzymaniu miejsc pracy i tchnąć życie w gospodarką spustoszoną przez pandemię koronawirusa.
– Stoimy w obliczu poważnych wyzwań ekonomicznych – powiedział brytyjski kanclerz skarbu.
– W ciągu zaledwie dwóch miesięcy nasza gospodarka skurczyła się o 25% – tyle samo, ile wzrosła w poprzednich osiemnastu latach – dodał.

Pakiet stymulujący ma być warty 30 mld funtów i będzie obejmował m.in.:

  • Podniesienie progu opłaty skarbowej przy zakupie nieruchomości do 500 000 funtów, do 31 marca przyszłego roku. Dzięki temu prawie 9 na 10 osób kupujących domy nie będzie w ogóle płacić opłaty skarbowej
  • Obniżka podatku przez pół roku od sprzedaży w restauracjach, hotelach i rozrywce z 20 proc. do 5 proc.
  • Program premiowy o wartości 9 mld funtów, mający na celu ochronę pracowników powracających z urlopu
  • Obietnica zniżkowych posiłków w restauracjach w całym kraju w sierpniu.

– Gdy pojawią się problemy, skonfrontujemy się z nimi. Tam, gdzie wsparcie jest uzasadnione, zapewnimy je. Tam, gdzie pojawiają się wyzwania, pokonamy je. Weszliśmy w ten kryzys nieobciążeni dogmatem i trwamy w tym duchu, kierując się zawsze prostym pragnieniem robienia tego, co słuszne – powiedział Sunak.

Kurs funta (GBP/USD) zyskuje 4. dzień z rzędu

Notowania funta w relacji do dolara rosną dziś o 0,37 proc., ale wciąż poruszają się w zakresie wczorajszej sesji. Wybicie wtorkowych maksimów dawałoby szanse na test kluczowego poziomu 1,26 USD, który stanowi istotny opór na GBP/USD.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.
Wykres dzienny pary walutowej GBP/USD

W przypadku kontynuacji wzrostów, kolejna kluczowa strefa oporu znajduje się w obrębie 1,2750 USD. Wsparcie pozostaje natomiast w obszarze przy 1,23 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here