Naga MarketsW oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy, w Wielkiej Brytanii zostały opublikowane m. in. odczyty o produkcji dóbr w fabrykach, które były nieco lepsze od prognoz +0,1% wobec -0,1% mdm.


Całkowita produkcja za październik 2017 w porównaniu do października roku poprzedniego urosła o 3,6% przy czym najwięcej urosła produkcja w fabrykach aż o 3,9%. W ostatnim kwartale indeks produkcji wzrósł o 1,2%, tutaj największy wkład miały urządzenia transportowe.

W samym październiku wzrost produkcji był niewielki zaledwie 0,1% natomiast najwięcej wzrosła produkcja samochodów aż o 4,6% w porównaniu do miesiąca poprzedniego. Największy spadek zanotowano w dostawach energii głównie za sprawą ciepłej jesieni i wyższych temperatur w październiku (-3,3%). W pozostałych sektorach górnictwie i wytwórstwie zanotowano wzrosty.

Notowania pary GBPUSD po danych stabilizują się powyżej strefy wsparcia na 1.3450-1.3460, powyżej tej granicy kupujący mogą czuć się bezpieczni. Od góry broni strefa rozciągająca się na ponad 20 pipsów powyżej 1.3500.

GBPUSD H1 TradingViewConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here