Naga MarketsMost w Londynie, UKO godzinie 10:30, Markit Economics opublikował dane dotyczące aktywności biznesowej (PMI) w sektorze usługowym Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że aktywność usługowa w listopadzie br. była wyższa od oczekiwań, jednakże osunęła się pod neutralny poziom 50,0 jaki odnotowano w październiku. Kurs funta (GBPUSD) wznosi się dziś na poziomy widziane ostatnio w maju br.

Dane z listopada wskazywały na ponowny spadek aktywności biznesowej w brytyjskim sektorze usług i mimo, że tylko marginalnie, tempo spadku było najszybsze od ośmiu miesięcy. Stłumiony popyt nadal powstrzymywał działalność biznesową w ostatnim okresie badań, o czym świadczy gwałtowny spadek liczby nowych prac od lipca 2016 r. Z bardziej pozytywnej perspektywy, inflacja kosztów nakładów ponownie osunęła się w listopadzie i osiągnęła najniższy poziom od nieco ponad trzech lat .

Sezonowo modyfikowany wskaźnik aktywności biznesowej PMI® IHS Markit / CIPS UK Services PMI® osunął się w listopadzie do poziomu 49,3 z 50,0 w październiku, sygnalizując nieznaczną redukcję produkcji sektora usług. Chociaż indeks wzrósł w porównaniu z wcześniejszym „wstępnym” odczytem 48,6 w listopadzie, nadal wskazywał na gwałtowny spadek aktywności gospodarczej od marca. Respondenci ankiety zauważyli, że krajowa niepewność polityczna po raz kolejny doprowadziła do ostrożnych wydatków przedsiębiorstw i konsumentów.

Kurs funta (GBPUSD) na poziomach z maja

Podczas dzisiejszej sesji, notowania funta szterlinga do dolara amerykańskiego notują znaczny wzrost ponad kluczowy poziom 1,3000. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, kurs GBPUSD ustanowił dziś szczyt przy 1,3062, a ostatnio takie poziomy cenowe widziane były 8 maja br. Jeśli kupującym uda się utrzymać cenę ponad nowym wsparciem 1,30 na zamknięciu dnia, pojawi się szansa na kontynuację wzrostów w kierunku kolejnego kluczowego oporu przy 1,3170.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here