Naga MarketsLondynPunktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy czerwcowe rezultaty wskaźnika PMI przemysłowego dla UK. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, Wielka Brytania kontynuuje trwającą od grudnia 2017 roku tendencję spadkową.


Wielka Brytania: PMI dla przemysłu najniżej od 2013 roku

Jak się okazuje, dzisiejszy odczyt na poziomie 48,0 okazał się bowiem gorszy zarówno od poprzedniej publikacji (49,4) jak również od i tak już pesymistycznych prognoz (49,2). Ponadto, negatywny wydźwięk tej publikacji wzmacnia również fakt, iż jest to najniższy odczyt od 2013 roku.

pmi czerwiec ukPogorszenie produkcji w Wielkiej Brytanii pogłębiło się w czerwcu, gdy działania firm są silnie zależne od daty Brexitu, który nadal odbijał się echem w całym sektorze i osłabia popyt. Doprowadziło to do trwałych spadków zarówno w produkcji, jak i nowych zamówieniach, które obniżyły wskaźnik PMI do najniższego poziomu od prawie sześć i pół roku. Popyt na rynku krajowym osłabł, podczas gdy wolniejszy wzrost gospodarki światowej oznaczał, że biznes eksportowy spadał najszybciej od końca 2014 r. Chociaż sektor dóbr konsumpcyjnych był w stanie polepszyć wzrost produkcji, tempo ekspansji gwałtownie zwolniło – napisał Rob Dobson, dyrektor IHS Markit.

Jak reaguje funt (GBP)?

Notowania pary walutowej GBP/USD w pierwszej sekundzie po odczycie spadły o niecałe 10 pipsów. Jednak kilka minut później cena wróciła w zakres świecy z 10:30, co sugeruje konsolidację. Najbliższym poziomem wsparcia jest dzisiejszy dołek 1,2640, a jego przebicie otworzy drogę do poziomu 1,2600. Z drugiej strony lokalny opór stanowi miesięczny pivot 1,2662, który stanowi konfluencję z poziomem wymienności.

kurs funta do dolara w poniedziałek 1 7 19
Kurs funta do dolara w poniedziałek


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here