Naga MarketsO godzinie 10:30 poznaliśmy wskaźnik PMI dla sektora budowlanego Wielkiej Brytanii publikowany przez instytut Markit oraz CIPS. Prognozy zakłady, że w październiku sektor budowlany w UK znajdzie się pod progiem 50 punktów, jednak na nieco wyższym poziomie niż w lutym 2019 roku. Funt (GBP) po odczycie osłabia się do dolara (USD).


Opublikowane dane wskazują na spadek aktywności budowlanej w Wielkiej Brytanii, a odczyt na poziomie 49,7 w marcu tylko o 0,2 wyższy od wyniku z lutego (49,5) oraz niższy od rynkowych prognoz na poziomie 49,8.

PMI budowlany UK MARZEC 2019
Źródło: IHS Markit / CIPS

Kolejny spadek działalności komercyjnej i inżynierii lądowej z nadwyżką zniwelował umiarkowany  wzrost w budownictwie mieszkaniowym. Nowe dane dotyczące przedsiębiorstw i zatrudnienia wzrosły jedynie nieznacznie pod koniec pierwszego kwartału, odzwierciedlając stłumiony popyt i opóźnienia w podejmowaniu decyzji wśród klientów.

Joe Hayes, ekonomista z IHS Markit, który opracowuje ankietę skomentował:
„Obawy, iż niedawna słabość brytyjskiego sektora budowlanego to być może nie tylko bodziec, ale coś trwalszego były dodatkowo napędzane przez najnowsze dane. W obliczu niewielkich napływów nowych prac odnotowano pierwszy spadek produkcji od sierpnia 2016 r. Niepewność związana z Brexitem nadal powodowała niezdecydowanie, ostatecznie uderzając w wolumen zamówień. Ponadto, niektórzy menedżerzy zgłaszali silną konkurencję o kontrakty. Perspektywy zostały następnie zdominowane przez standardy historyczne, z niespokojnym otoczeniem politycznym i gospodarczym utrzymującym zaufanie biznesu poniżej średniej długoterminowej.

Kabel ponownie zmierza do 1,3027

Podczas sesji europejskiej, para walutowa GBP/USD osunęła się do wsparcia w okolicach 1,3027. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, test tego wsparcia zakończył się odbicie w kierunku kanału średnich EMA 10/20, które zapewniają dynamiczny opór.

W następstwie publikacji danych dotyczących wskaźnika PMI dla sektora budowlanego, funt zaczął tracić w relacji do dolara, odbijając do 20-okresowej EMA. Najbliższe wsparcie ponownie widziane jest w okolicach 1,3027. Alternatywnie, ruchu w kierunku oporu na 1,31 spodziewamy się po trwałym pokonaniu kanału EMA 10/20.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>

GBP/USD - wykres 30-minutowy - 2 kwietnia 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here