Naga MarketsPunktualnie o godzinie 10:30 IHS Marit opublikował raport dotyczący brytyjskiego PMI budowlanego za miniony miesiąc. Zgodnie z przedstawionymi informacjami, wrześniowy odczyt okazał się mocno poniżej oczekiwań stanowiąc drugi pod rząd słabszy wynik. 


Analitycy zakładali, że majowe PMI budowlane dla gospodarki brytyjskiej nieznacznie spowolni z poziomu 52,9 do 52,8 – ostatecznie odczyt plasował się na poziomie 52,1 pkt co oznacza spadek o 0,7 pkt. procentowego. Wynik jest drugim od lipca gorszym odczytem.

Źródło: tradingeconomics.com

Powyżej zamieszczona skala równego roku odczytu wskaźnika wskazuje, mimo gorszego odczytu danych – w porównaniu z poprzednim rokiem okres tren odznacza się względną stabilnością wskaźnika. W analogicznym okresie zeszłego roku, trzeci kwartał okazał się najsłabszym okresem – w tym zaś utrzymanie powyżej 52 pkt stanowi w gruncie rzeczy neutralny przekaz. Dane nie powinny mieć więc większego wpływu na rynek GBP, choć mogą nieznacznie przyczynić się do aktualnych spadków waluty.

Wykres GBP USD

W ostatnich dniach wykres funta w stosunku do dolara amerykańskiego po dotarciu do strefy 1.33 zareagował obniżeniem kursu pary o blisko 300 pipsów. Przyczyną niekorzystnych zmian na parze w ostatnim czasie są oczywiście dane związane bezpośrednio z dalszą decyzją dotyczącą Brexitu i możliwego wyjścia UK ze struktur Unii bez porozumienia, jednak warto zaznaczyć, że na horyzoncie zaczyna wyłaniać się również możliwość powtórzenia referendum – a co za tym idzie możliwość odmiennej decyzji społeczeństwa Wielkiej Brytanii i możliwego pozostania w szeregach Unii.

Podczas rozpoczęcia dzisiejszego handlu na parze – przełamała ona poziom istotnego wsparcia dla układu wzrostowego na poziomie 1.3015 i zaraz po opublikowaniu danych para kontynuuje spadek.

GBPUSD – Wykres H4

Dalsze istotne poziomy z perspektywy średnioterminowej na parze to poziomy wsparcia: 1.2910 wynikające z końcówki sierpnia i początku września (re-testowana i potwierdzona sekwencja), 1.2790 wynikające z podwójnego testu oraz obrony układu overbalance oraz poziom 1.2660 stanowiący najniższy punkt w tym roku. Aktualnie na celowniku najbliższe z nich – oddalone jeszcze o około 75 pipsów od aktualnej ceny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here