Naga MarketsKurs funta traci do dolara. Gospodarka UK nie skurczyła się aż tak mocnoKurs funta traci w piątek, 12 marca ponad 0,3 proc. w stosunku do dolara. Okazuje się jednak, że gospodarka Wielkiej Brytanii skurczyła się w styczniu podczas lockdownu mniej niż oczekiwano. Niespodziewany wzrost napędzało budownictwo oraz silniejsza aktywność w sektorze ochrony zdrowia.

  • Produkt Krajowy Brutto Wielkiej Brytanii spadł w styczniu o 2,9 proc.
  • Gospodarka UK skurczyła się o 9 proc. w porównaniu do czasów sprzed pandemii
  • Notowania GBP/USD pozostają w trendzie wzrostowym 

Gospodarka UK poradziła sobie lepiej od oczekiwań

Dane z Office for National Statistics (ONS) wskazują, że PKB Wielkiej Brytanii spadło w styczniu o 2,9 proc., po wzroście o 1,2 proc. w grudniu ubiegłego roku. Ekonomiści spodziewali się znacznie większego spadku, o 4,9 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Gospodarka UK skurczyła się o 9 proc. w stosunku do danych z lutego 2020 r., zanim jeszcze wybuchła pandemia.

Odczyt może mieć wpływ na decyzję Banku Anglii (BoE) w przyszłym tygodniu odnośnie większych bodźców dla kraju mających wyciągnąć gospodarkę z załamania. Premier Boris Johnson ma nadzieję, że jego szybka kampania szczepień pozwoli znieść większość ograniczeń do połowy roku.

– Wzrost usług w sektorze ochrony zdrowia spowodowany zarówno wprowadzeniem szczepionek, jak i zwiększonymi testami, częściowo zrównoważył spadki w innych branżach – powiedział w oświadczeniu Jonathan Athow z ONS.

Kurs funta testuje poziom 1,40 USD

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara amerykańskiego umacniały się w poprzednich dniach obecnego tygodnia. Wczoraj para walutowa GBP/USD ponownie zakończyła sesję ponad 20-dniową średnią.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Dziś bykom udało się już przekroczyć wczorajszy szczyt, ale okrągły poziom 1,40 USD zdołał zatrzymać dalszą ekspansję. Ogólny trend pozostaje wzrostowy, a dzisiejsze cofnięcie intraday nie wydaje się dla niego żadnym zagrożeniem.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania bitcoin | nasdaq prognozy | notowania kryptowalut | akcje biomed | dax prognozy | wti kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here