Naga MarketsO godzinie 10:30 brytyjski ONS zaprezentował szereg danych z gospodarki. Mowa tu przede wszystkim o wstępnym odczycie PKB w ujęciu kwartalnym i rocznym, produkcji dóbr w fabrykach oraz inwestycjach biznesowych.

Analitycy szacowali, że wstępne dane PKB za Q2 w ujęciu rocznym uplasują się na poziomie 1,3%, a zatem będą wyższe od poprzedniego odczytu (1,2%). Prognozy okazały się trafne, brytyjska gospodarka w ujęciu rocznym wzrosła o 1,3%.

Jeśli chodzi o wzrost gospodarczy w stosunku kwartał do kwartału, tu również udało się spełnić pokładane nadzieje, ponieważ PKB w drugim kwartale urósł o 0,4% wobec 0,1% poprzednio.

Poza danymi dotyczącymi PKB, opublikowany przez ONS został jeszcze wskaźnik inwestycji biznesowych za drugi kwartał (dane wstępne). W ujęciu kwartalnym (0,5% wobec -0,4% poprzednio) ma on pozytywny wydźwięk. Z kolei w ujęciu rocznym uplasował się na poziomie 0,8% vs. 2,0% poprzednio.

Produkcja dóbr w fabrykach, w czerwcu br. wzrosła o 0,4%, a zatem wyżej od prognoz (0,3%) i na tym samym poziomie, co przy wcześniejszej publikacji.

Poniżej pełne dane z Wielkiej Brytanii:

Momentum spadkowe na kablu

Patrząc na wykres intraday, podczas dzisiejszej sesji na GBPUSD kontynuowane są spadki z poprzednich dni. Notowania odrzuciły 20-okresową SMA po czym znalazły się pod kluczowym wsparciem zlokalizowanym na poziomie 1.2800. Obecnie widoczne jest silne momentum spadkowe, kurs przekracza bowiem zewnętrzną wstęgę Bollingera, a wskaźnik RSI znajduje się pod poziomem 20.

Broker XM zapewnia 30 USD na start, a także konta w mikrolotach, dobre dla początkujących traderów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here