Naga MarketsNiezależnie od końcowego wyniku Brexitu, sytuacja w najbliższych miesiącach będzie dobra dla spekulantów i traderów, którzy uwielbiają dużą zmienność instrumentów finansowych. W ocenie wielu analityków Brexit wymyka się spod kontroli, a Theresa May ma wyraźne problemy. Jednak zgodnie z dzisiejszym raportem dużych banków inwestycyjnych eksperci zauważają, iż hard Brexit będzie unikany zarówno przez Wielką Brytanię jak i przez przedstawicieli Unii Europejskiej. Jak wpłynie to na dalszy kurs pary walutowej EUR/GBP?


Zobacz również: Początek 2019: Zachwiany globalny wzrost, gołębi EBC i FED oraz dalszy kurs EUR/USD – oceniają duże banki

Brak umowy handlowej niekorzystny dla obu stron – Citibank

Brexit, flaga Wielkiej Brytanii UK, a w tle flagi państw europejskichZespół ekspertów z Citibanku sugeruje, że scenariusz hard Brexitu będzie unikany przez polityków, gdyż jest to prawdopodobnie najbardziej negatywny scenariusz. Analitycy oczekują, że najbardziej możliwym rozwiązaniem sprawy będzie przedłużenie okresu negocjacji poza termin 29 marca lub przystanie brytyjskiego parlamentu na umowę proponowaną przez Theresę May.

Negocjacje między UK i Europą nadal trwają. Jednocześnie zbliża się szczyt europejskich przywódców (21 marca), który uważany jest za ostatnią szansę na znalezienie wspólnego kompromisu dot. Brexitu. Sytuacja pozostaje niestabilna, a funt szterling reaguje nerwowo na nowe wiadomości – napisano w raporcie.

Wielka Brytania: Stopa bezrobocia nadal utrzymuje się na najniższym od wielu lat poziomie wynoszącym 4,0% – TDS

Analitycy TD Securities wyjaśniają, że brytyjski raport na temat pracy w dużym stopniu potwierdził status quo, a stopa bezrobocia utrzymuje się na niskim poziomie od wielu lat wynoszącym 4,0%, podczas gdy wzrost płac utrzymuje się na stabilnym poziomie.

Wzrost płac nominalnych pozostał na niezmienionym poziomie 3,4%, podczas gdy podstawowa wersja wskaźnika dla sektora prywatnego utrzymywała się na stałym poziomie 3,5%. Oczekujemy, że Bank Anglii będzie stał z boku, dopóki nie wyjaśni się niepewność związana z Brexitem. Prognozujemy pierwszą podwyżkę stóp procentowych dopiero w sierpniu br. – wskazali analitycy w raporcie.

Według analityków TD Securities dane z pracy w Wielkiej Brytanii świadczą o tym, iż stopa bezrobocia utrzyma się na stałym poziomie 4,0% w najbliższych miesiącach.

Kurs euro i kurs funta w konsolidacji – Danske Bank

eurgbpValtteri Ahti główny strateg w Danske Banku zauważa, że ​​europejski cross walutowy EUR/GBP porusza się w wąskim zakresie pomimo rosnących zawirowań politycznych w Wielkiej Brytanii po tym, jak siedmiu posłów do spraw pracy opuściło partię na znak protestu. Warto przypomnieć, że w dniu wczorajszym doszło do największego od 1981 roku rozłamu w opozycyjnej Partii Pracy. Będą oni teraz zasiadać w “Niezależnej Grupie” i mają na celu stać się nową siłą w brytyjskiej debacie politycznej.

Naszym zdaniem, sam rozłam nie zmienia obrazu Brexitu. Jednak jeśli kolejni posłowie w obu największych partiach podążą tą samą drogą może to doprowadzić do dużych komplikacji, które silnie dotkną funta szterlinga i zwiększą niepewność na brytyjskim rynku – podsumowano w raporcie.

Eksperci spodziewają się, że para EUR/GBP pozostanie w zakresie konsolidacji 0,86 – 0,89, a negocjacje w sprawie Brexitu będą kluczowym czynnikiem dla dalszych notowań europejskiego crossa.

Zobacz również: Polityka FEDu, wątpliwy termin Brexitu, wojna handlowa i kurs EUR/USD – komentują duże banki

UK: Nikłe szanse na hard Brexit, niskie bezrobocie i dalszy kurs EUR/GBP – komentują duże bankiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here