Naga MarketsGrafika przedstawiają atrybuty UKO godzinie 10:30 Office for National Statistics (UK) przedstawił dane z rynku pracy, wśród których największe znaczenie miała liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, a także inflacja zarobkowa. Większość opublikowanych informacji można uznać za pozytywne, poza stopą bezrobocia, która wzrosła w czerwcu.


Dane za czerwiec 2019 wskazują, że średnie wynagrodzenie z uwzględnieniem premii wzrosło o 3,7% w stosunku do roku poprzedniego, a zatem spełnione zostały oczekiwania rynków, które plasowały się na tym poziomie. Warto przy tym dodać, że poprzedni odczyt (3,4%) został pozytywnie zrewidowany do poziomu 3,5%.

W lipcu liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych wyniosła 28 tys. Jest to liczba niższa od poprzedniej (31,4 tys., po rewizji z 38 tys.). Prognozy były w tym przypadku zbliżone do poprzedniego odczytu (32 tys.).

Stopa bezrobocia (w czerwcu) wzrosła do poziomu 3,9%. Poprzednio wynosiła 3,8% i takie też były prognozy rynkowe dotyczące aktualnego odczytu.

Zmiana zatrudnienia w trzymiesięcznym okresie do czerwca 2019 wzrosła o 115 tys. przy prognozie na poziomie 65 tys. i poprzednim odczycie w wysokości 28 tysięcy.

Zobacz też: USA zapewniają o szybkiej umowie handlowej w przypadku hard-Brexitu

Kurs funta rośnie po publikacji danych z rynku pracy

Notowania funta do dolara w trakcie pierwszego kwadransa po publikacji ONS zwyżkowały, by przetestować lokalną strefę oporu blisko 1,2070. Do wzrostów przyczyniła się z pewnością niemal dwukrotnie wyższa zmiana zatrudnienia oraz niższa liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

Jak widać na wykresie 15-minutowym poniżej, kurs GBP/USD może teraz zmierzać do oporu w obrębie dzisiejszych maksimów (1,2080). Wsparcie w przypadku powrotu do spadków znajdziemy blisko 1,2042.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs funta do dolara (GBPUSD) - wykres 15-minutowy - 13 sierpnia 2019
Kurs funta do dolara (GBPUSD) – wykres 15-minutowy – 13 sierpnia 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here