Naga MarketsDziś o godzinie 13:00 czeka nas najważniejsze wydarzenie na rynku, poznamy bowiem kwartalny raport Banku Anglii nt. inflacji, decyzję ws. stóp procentowych, protokół oraz posiedzenia BoE. Z kolei o 13:30 przemawiał będzie prezes BoE – Mark Carney. Zanim jednak do tego dojdzie, czekamy na jeszcze jeden istotny odczyt dla brytyjskiej gospodarki, a mianowicie PMI dla sektora budowlanego.

Poprzedni odczyt uplasował się na poziomie 53,1, co wskazuje na wzrost aktywności sektora budowlanego w Wielkiej Brytanii. Tym razem analitycy zakładali niewielkie osunięcie do poziomu 52,8. Wynik za lipiec na poziomie 55,8 zdołał przebić oczekiwania prognostów, a do tego był wyższy od poprzedniego odczytu.

Aktywność biznesowa brytyjskich firm budowlanych znacznie wzrosła czemu sprzyjał najszybszy wzrost miejsc pracy od ponad dwóch i pół roku. Budownictwo mieszkaniowe rozwija się w najostrzejszym tempie od grudnia 2015 r. Rozpędu nabiera także tempo wzrostu nowych zamówień oraz tworzenia kolejnych miejsc pracy.

Kabel na nowych minimach w tym tygodniu

Podczas dzisiejszej sesji notowania pary walutowej GBPUSD ustanowiły nowe minima w tym tygodniu. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej w momencie odczytu świec otworzyła się luką wzrostową, która jednak szybko została domknięta.

Sprzedający mogą teraz bronić nowego oporu w obrębie 1.3100, który wcześniej w tym tygodniu stanowił wsparcie. Z kolei w przypadku pogłębienia dzisiejszych minimów, kurs może dalej zmierzać do wsparcia na 1.3050.

Analizowany instrument posiada w swej ofercie broker XM, który zapewnia spready już od 0,0 pipsów, ponad 300 instrumentów oraz 30 USD na start >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here