Naga MarketsDziś punktualnie o godzinie 10:30 brytyjski Office for National Statistics (ONS) zaprezentował szereg danych z gospodarki. Mowa tu przede wszystkim o odczycie PKB w ujęciu miesięcznym oraz produkcji dóbr w fabrykach.


Analitycy szacowali, że  dane PKB w ujęciu miesięcznym uplasują się na poziomie 0,2%, a zatem będą wyższe od poprzedniego odczytu (0,1%). Rzeczywisty odczyt brytyjskiego PKB w perspektywie miesięcznej wyniósł 0,3%. Poniżej zestawienie w ujęciu 3-miesięcznym.

Poza danymi dotyczącymi PKB, opublikowany przez ONS pojawił się takżę odczyt produkcji dóbr w fabrykach, w sierpniu br. produkcja spadła o -0,2%, a zatem była niższa od prognoz (0,2%) i znacznie słabsza od poprzedniej publikacji (0,4%). To zarazem najsłabszy odczyt od 3 miesięcy.

Jak reaguje GBP?

Na informacje o danych z Wielkiej Brytanii popularny „kabel”zareagował nieznacznie. W pierwszej minucie po publikacji funt brytyjski lekko się umocnił w stosunku do dolara amerykańskiego, jednak na tę chwilę opór na 1.2950 stanowi istotną przeszkodę dla ceny. Notowania pozostają w pozytywnej strukturze pivotowej z dziennym pivotem w okolicach 1.2928. Najbliższym wsparciem jest psychologiczny poziom 1.2900.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here