Naga MarketsCo zrobi kurs funta (GBPUSD), gdy Boris Johsnon wzywa do utrzymania ograniczeń?Blokada UK z powodu koronawirusa wydaje się przynosić pozytywne efekty. Widoczny jest bowiem spadek śmiertelności. Dlatego też brytyjski rząd zamierza powoli uruchamiać gospodarkę. Boris Johnson wzywa jednak Brytyjczyków, by nadal trzymali się ograniczeń, ponieważ krajowi może grozić “drugi skok” zakażeń.

  • Boris Johnson ostrzega przed drugim skokiem zakażeń
  • Naukowcy opracowują sposoby łagodzenia ograniczeń
  • Minister skarbu chce stopniowo wycofywać wsparcie dla przedsiębiorstw

Boris Johnson obawia się drugiej fali epidemii

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson po raz pierwszy występował wczoraj publicznie po przebytej chorobie COVID-19. W swoim przemówieniu ostrzegał, by nie zniweczyć wysiłków  mających na celu powstrzymanie epidemii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według Johnsona, na razie jest zbyt wcześnie, by całkowicie otworzyć gospodarkę.
– Wiem, że to jest trudne. Chcę, aby gospodarka rozwijała się tak szybko, jak to możliwe. Odmawiam jednak przekreślenia ofiary, którą ponieśli Brytyjczycy i zaryzykowania drugiego szczytu [zakażeń]. Proszę was, powstrzymajcie swoją niecierpliwość” – powiedział Johnson.

Średnia z 7 dni wskazuje na stopniowy spadek umieralności z powodu koronawirusa w UK, a naukowcy opracowują możliwości łagodzenia ograniczeń w ruchu, gdy nadejdzie właściwy czas. Wciąż jednak istnieje zagrożenie kolejnego skoku infekcji i jak ostrzega dyrektor medyczny Chris Whitty, nadchodzące miesiące obarczone są niepewnością.

Podczas gdy naukowcy skupiają się na wypracowaniu rozwiązań znoszących lockdown, minister skarbu Rishi Sunak rozważa jak wyjść z programów pomocy dla przedsiębiorców. Skarb Państwa chroni teraz 4 mln miejsc pracy płacąc zatrudnionym 80% wynagrodzenia. Financial Times podaje, że jedna z rozważanych opcji zakłada obniżenie wsparcia zmniejszając wypłatę dla pracowników najpierw do 60%, a następnie 40%. Urzędnicy nie potwierdzają jednak tych spekulacji z uwagi na to, że jeszcze żadne decyzje nie zostały podjęte.

Kurs funta spokojnie w konsolidacji 

Notowania funta szterlinga w relacji do dolara pozostają w zakresie sesji z ubiegłego wtorku. Wczoraj byliśmy świadkami próby wybicie z tego zakresu, jednakże na koniec dnia cena do niego powróciła.

W przypadku skutecznego wybicia w górę ponad 1,2443, kurs pary walutowej GBPUSD może po raz kolejny zmierzać do 200-dniowej średniej, która działa jako dynamiczny opór. Alternatywnie, rynek kontrolowany przez niedźwiedzie może napotkać na presje ze strony kupujących w okolicach okrągłego poziomu 1,22.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here