Naga MarketsTraderzy śledzący wydarzenia makroekonomiczne i publikacje istotnych wskaźników dla największych gospodarek doskonale wiedzą, że 10:30 jest godziną Wielkiej Brytanii. Właśnie wtedy zazwyczaj pojawiają się najistotniejsze informacje z gospodarki UK – nie inaczej było dziś, kiedy Wyspiarze podzielili się informacjami o kwietniowej sprzedaży detalicznej. Te pomimo niskich odczytów okazały się lepsze od oczekiwań inwestorów.


Retail sales 0,0%, core retail sales -0,2%

Zgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym dynamiki brytyjskiej sprzedaży detalicznej w kwietniu, główne wskaźniki retail sales notowały silne wzrosty w stosunku do prognoz analityków ankietowanych przez Bloomberga:

  • Sprzedaż detaliczna m/m: 0,0%, prognoza -0,3%, poprzednio 1,2% (zrewidowano z 1,1%)
  • Sprzedaż detaliczna r/r: 5,2%, prognoza 4,6%, poprzednio 6,7%
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: –0,2%, prognoza -0,5%, poprzednio 1,4% (zrewidowano z 1,2%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: 4,9%, prognoza 4,2%, poprzednio 6,3% (zrewidowano z 6,2%)

retail sales uk 24 5 19

ONS zauważa, że w ciągu trzech miesięcy do kwietnia 2019 r. ilość zakupionych towarów (wolumen) w sprzedaży detalicznej wzrosła o 1,8% w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami, przy silnym wzroście sprzedaży detalicznej poza sklepami, która osiągnęła rekordowy poziom 9,4%. Sklepy internetowe sprzedające artykuły odzieżowe były motorem tego wzrostu, a dobra pogoda przyczyniła się do zwiększenia sprzedaży.

W porównaniu z poprzednim rokiem ilość zakupiona w kwietniu 2019 r. wzrosła o 5,2%, przy wzroście we wszystkich sektorach z wyjątkiem artykułów gospodarstwa domowego, które spadły o 4,5%. Zakupiona ilość była zerowa (0,0%) w kwietniu 2019 r. w porównaniu z poprzednim miesiącem, przy czym wzrost odzieży, sprzedaży detalicznej poza sklepami i kompensacji paliwowej spadły we wszystkich innych głównych sektorach.

W kwietniu 2019 r. Sprzedaż detaliczna online stanowiła 18,7% całkowitej sprzedaży detalicznej w porównaniu z 17,7% w kwietniu 2018 r., przy ogólnym wzroście o 10,1% w porównaniu z tym samym miesiącem rok wcześniej.

Jak reaguje kurs funta?

Na informację o lepszym niż oczekiwano odczycie sprzedaży detalicznej kurs funta w stosunku do dolara wzrósł w pierwszej minucie o 5 pipsów. Cena obecnie kontynuuje ruch w górę. Najbliższym poziomem wsparcia stanowi dzienny pivot 1,2650. Z kolei opór stanowi poziom będący dołkiem z 14 lutego 1,2772.

kurs funta do dolara po danychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here