Naga MarketsO godzinie 10:30 poznaliśmy dane o inflacji konsumenckiej w Wielkiej Brytanii w grudniu publikowane przez Office for National Statistics, które były zgodne z prognozami. Inflacja w ujęciu r/r spadła z 3,1% do 3,0%, widać stabilizacje wskaźnika od połowy 2017 roku.


Obecnie najważniejszym miernikiem inflacji jest wskaźnik cen konsumpcyjnych (consumer-prices index – CPI), który wynosi 3,0%. W dalszym ciągu jest publikowany także wskaźnik cen detalicznych (retail-prices index – RPI), który wzrósł do 4,1% z 3,9% poprzednio. Obejmuje on odsetki od kredytów hipotecznych.Mamy również CPIH – wskaźnik cen konsumpcyjnych obejmujący koszty mieszkaniowe właścicieli zamieszkujących lokale, który przebiega bardzo podobnie do samego CPI, ten spadł do 2,7% z poprzednich 2,8%.

Efekt spadku wynikał głównie z cen połączeń lotniczych, wraz ze spadkiem cen wielu towarów rozrywkowych, w szczególności gier i zabawek. Po drugiej stronie znalazły się ceny wyrobów tytoniowych (po zwiększeniu podatków).

Reakcja rynku

Po danych w pierwszej chwili para GBPUSD reaguje spadkami, przy umacniającym się dzisiaj koszyku USD, po chwili widać jednak dolny knot. W dalszym ciągu byki próbują bronić poziomu 1.3770, kurs znajduje się również w dolnym rejonie kanału spadkowego.

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForex

W szerszym ujęciu D1 kabel po wyraźnym pokonaniu szczytu z września ubiegłego roku naturalnie może mieć tendencję do korygowania wzrostu przynajmniej do wspomnianego 1.3650, na razie nie ma jednak sygnałów odwracających trend.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułObligacyjny rekord pobity – na obligacje wydaliśmy 7 mld zł
Następny artykułOjciec i syn pozywają giełdę kryptowalut na $130 milionów
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here