Naga MarketsKurs funta (GBPUSD) rośnie po danych o PKB z Wielkiej BrytaniiDane z Wielkiej Brytanii rozpoczęły sesję europejską. Poznaliśmy między innymi dynamikę Produktu krajowego brutto (PKB) za okres 3-miesięczny, miesięczny oraz roczny. Po publikacji kurs funta umocnił się wobec dolara i odbił od lokalnego wsparcia.

  • Gospodarka brytyjska urosła w ujęciu kwartalnym (do lutego 2020) o 0,1%
  • W ujęciu miesięcznym PKB spadło o 0,1%
  • Kurs funta odbija od wsparcia przy 1,2364

Wzrost w ujęciu 3-miesięcznym

Produkt krajowy brutto w Wielkiej Brytanii wzrósł o 0,1 procent w ciągu trzech miesięcy do lutego 2020 r., jeszcze przed uwzględnieniem pełnego wpływu koronawirusa. W poprzednim okresie pozostawał bez zmian, natomiast oczekiwania rynku zakładały wzrost o 0,2 procent.

Jedynie sektor usług miał pozytywny wkład w PKB, zwiększając się o 0,2 procent. Tymczasem sektor produkcyjny skurczył się o 0,6 procent spadając 10 raz z rzędu, a produkcja budowlana osunęła się o 0,2 procent.

PKB w UK spadł w lutym o 0,1%

Jeśli spojrzymy na dane tylko z lutego, brytyjska gospodarka skurczyła się o 0,1%. Konsensus zakładał natomiast wzrost 0,1%, tak jak miało to miejsce w styczniu br.

Poniżej dane o PKB oraz pozostałe odczyty z Wielkiej Brytanii:

Kurs funta ponownie zaatakuje szczyt?

Jeszcze przed publikacją danych z UK, kurs funta do dolara wyznaczył niższy dołek na wykresie 30-minutowym. Jednocześnie przetestowane zostało wsparcie przy 1,2364. Jak widać poniżej, dane pozytywnie wpłynęły na wycenę GBPUSD, ponieważ notowania odbiły od wsparcia. Kontynuacja wzrostu może zaprowadzić kurs do oporu przy 1,2418. Alternatywnie, po wybiciu nowych minimów, cena może zmierzać w kierunku 1,2290.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here