Naga Markets


Traderzy śledzący wydarzenia makroekonomiczne i publikacje istotnych wskaźników dla największych gospodarek doskonale wiedzą, że 10:30 jest godziną Wielkiej Brytanii. Dziś Wyspiarze podzielili się informacjami o majowej sprzedaży detalicznej, odczyt był lepszy od prognoz a dane za poprzedni miesiąc zrewidowano w górę.


W maju zakupiona ilość w handlu detalicznym wzrosła o 1,3% w porównaniu z kwietniem 2018r, prognoza wskazywała wzrost tylko 0,5%. Awans odnotowano we wszystkich kategoriach zarówno wydanej kwoty (wartość) jak i zakupionej ilości.

Od detalistów płyną informacje, że trwały okres dobrej pogody oraz ślub pary królewskiej zachęciły brytyjczyków do wydawania pieniędzy zarówno na żywność jak i artykuły gospodarstwa domowego.

Kupiona ilość gwałtownie wzrosła w porównaniu z majem roku ubiegłego +3,9%. Sprzedaż detaliczna poza sklepem wzrosła aż o 16,2% rok do roku a w okresie poprzednich trzech miesięcy do maja o 4,9%. Wydatki online na żywność oraz ubrania rosły kolejny miesiąc z rzędu o odpowiednio 5,3% i 17,4%.

Reakcja rynku

Na parze GBPUSD obserwujemy wzrostową reakcje funta, około 40 pipsowy ruch spowodował wybicie z kanału spadkowego. Kupujący próbują jednym posunięciem uporać się także z dość istotną strefą oporu a mianowicie 1.3420-1.3440, która stoi na drodze do czerwcowych szczytów.

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForexCoinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRipple: banki nie chcą korzystać z technologii blockchain
Następny artykułCommerzbank: Silne spadki na EUR/USD powrócą poniżej poziomu 1,1725
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here