Traderzy śledzący wydarzenia makroekonomiczne i publikacje istotnych wskaźników dla największych gospodarek doskonale wiedzą, że 10:30 jest godziną Wielkiej Brytanii. Dziś Wyspiarze podzielili się informacjami o majowej sprzedaży detalicznej, odczyt był lepszy od prognoz a dane za poprzedni miesiąc zrewidowano w górę.


W maju zakupiona ilość w handlu detalicznym wzrosła o 1,3% w porównaniu z kwietniem 2018r, prognoza wskazywała wzrost tylko 0,5%. Awans odnotowano we wszystkich kategoriach zarówno wydanej kwoty (wartość) jak i zakupionej ilości.

Od detalistów płyną informacje, że trwały okres dobrej pogody oraz ślub pary królewskiej zachęciły brytyjczyków do wydawania pieniędzy zarówno na żywność jak i artykuły gospodarstwa domowego.

Kupiona ilość gwałtownie wzrosła w porównaniu z majem roku ubiegłego +3,9%. Sprzedaż detaliczna poza sklepem wzrosła aż o 16,2% rok do roku a w okresie poprzednich trzech miesięcy do maja o 4,9%. Wydatki online na żywność oraz ubrania rosły kolejny miesiąc z rzędu o odpowiednio 5,3% i 17,4%.

Reakcja rynku

Na parze GBPUSD obserwujemy wzrostową reakcje funta, około 40 pipsowy ruch spowodował wybicie z kanału spadkowego. Kupujący próbują jednym posunięciem uporać się także z dość istotną strefą oporu a mianowicie 1.3420-1.3440, która stoi na drodze do czerwcowych szczytów.

By wykorzystać analizę i zainwestować na GBPUSD
sprawdź ofertę 
Brokera HotForexSTO

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here